DAJ CYNK

Wszystko co musisz wiedzieć o Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna

Przemysław Banasiak

Gry

Wszystko co musisz wiedzieć o nowym Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jesteś fanem przygód Rzeźnika z Blaviken? Świetnie się składa! CD Projekt RED odświeża grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. A my przedstawiamy wam listę nowości.

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon, to gra której nie da się nie znać. To szalenie udana produkcja polskiego CD Projekt RED, która zyskała uznanie recenzentów i graczy z całego świata. Nadała ona wiatru w żagle serii opowiadań Andrzeja Sapkowskiego i sprawiła, że doczekaliśmy się serialu w wykonaniu Netfliksa.

Wiedźmina 3 nowej generacji zadebiutuje już 14 grudnia

Jednak od premiery trzeciej części przygód Geralta z Rivii minęło już sporo czasu. Gra debiutowała na rynku ponad siedem lat temu, a dokładniej 18 maja 2015 roku. Z tego powodu CD Projekt RED szykuje dla fanów prezent. Mowa oczywiście o dużej i darmowej aktualizacji. A my poznaliśmy kolejne szczegóły na jej temat.

Polacy opublikowali dzisiaj dwa filmy (widoczne poniżej) - krótki trailer oraz długie omówienie aktualizacji next-gen, która trafi na komputery, konsole Sony PlayStation 5 oraz Microsoft Xbox Series S/X.

Co dostaniemy? M.in. usprawnienia wizualne z czego najważniejsze z nich to lepsze tekstury, dodanie ray tracingu (a dokładniej global illumination) i ulepszenie Screen Space Reflection. Prócz tego gra wzbogaci się o obsługę technologii AMD FSR 2.1 i NVIDIA DLSS, zapewniając więcej klatek na sekundę.

Na wygląd z pewnością wpływ będzie miał też alternatywny tryb kamery, który zapewni nam zupełnie nową perspektywę. CD Projekt RED zapewnia, że przybliży to nas do akcji. Zwłaszcza w połączeniu z alternatywnym trybem szybkiego rzucania znaków, filtrowaniem mapy i opcją dynamicznego ukrywania minimapy.

Wszystko co musisz wiedzieć o nowym Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jeśli stwierdzicie, że stare widoki w nowej odsłonie są zbyt spektakularne by podziwiać je samemu lub po prostu chcecie się pochwalić upolowanym potworem to Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma również nowy tryb foto. Polacy puszczają oko, że mogą też szykować konkurs na najciekawsze zdjęcie.

Do gry dodano też sporo modów. Zarówno tych stworzonych przez społeczność, jak i autorskich.

Oczywiście nigdy nic nie jest idealne i gra nadal miała kilka drobnych błędów lub mało wygodnych rozwiązań. Dlatego Polacy zdecydowali się posłuchać głosu ludu i poprawili zadania takie jak Z dalekiego Ofiru; Poszukiwania: rynsztunek Szkoły Wilka oraz kilka innych.

Są też i dobre wieści dla fanów wiedźmińskiego serialu z Netfliksa, a mowa o "Netflix DLC". Dodatek obejmuje alternatywny wygląd Jaskra i nilfgardzkich żołnierzy, a także nowe zadanie inspirowane serialem.

Wszystko co musisz wiedzieć o nowym Wiedźmin 3: Dziki Gon

Na koniec zostają nam "postępy międzyplatformowe", czyli funkcja znana już z gry Cyberpunk 2077. Innymi słowy bawicie się gdzie, jak i kiedy chcecie, a zapisane stany gry będą dostępne między PC i konsolami. Ci ostatni zyskają też dwa tryby gry - Performance i Quality, czyli stałe 60 FPS lub 30 FPS w 4K.

CD Projekt RED twierdzi, że zmian jest jeszcze więcej. Wszystkie z nich będzie można odkryć samemu już 14 grudnia. To wtedy, zupełnie za darmo, dostępna będzie opisywana "aktualizacja next-gen".

Zobacz: Wiedźmin powraca. CD Projekt RED szykuje nową trylogię
Zobacz: Autorskie karty AMD Radeon RX 7900 pojawią się później

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: CD Projekt RED

Źródło tekstu: oprac. własne