DAJ CYNK

Jedna z najlepszych gier wszech czasów trafi wreszcie na PC

Przemysław Banasiak

Gry

Jedna z najlepszych gier wszechczasów trafi wreszcie na PC

Najnowsze informacje wskazują na to, że Red Dead Redemption może zawitać wreszcie na komputerach. Gracze czekali na ten moment aż 14 lat.

 

W maju 2010 roku na rynku debiutowała jedna z bardziej udanych gier od Rockstar Games. Posiadacze konsol Sony PlayStation 3 oraz Microsoft Xbox 360 dostali wtedy Red Dead Redemption, czyli przygodową grę akcji dziejącą się na dzikim zachodzie, która zyskała uznanie zarówno recenzentów, jak i graczy.

Informacje pochodzą od samego Rockstar Games

Trzy lata później wydana została ona również na Nintendo Switch oraz Sony PlayStation 4. Nigdy jednak nie doczekaliśmy się wersji na PC. Mimo, że Red Dead Redemption 2 wyszło w 2018 roku w wersji na konsole i komputery. To się jednak może już niedługo zmienić i więcej osób zagra we wcześniejszą odsłonę.

Na platformie X (daw. Twitter) zauważono, że Rockstar dodał do kodu strony swojego launchera ciekawe linie, które jednoznacznie wskazują na premierę Red Dead Redemption na PC. W ten sam sposób promowano GTA V.

Niestety jak na razie brak konkretów na temat daty premiery, sugerowanej ceny oraz tego co konkretnie dostaniemy. Należy jednak zakładać, że będzie to zwykły port, a nie pełen remaster czy chociażby remake. Mimo wszystko będzie to nie lada gratka dla osób, które nie ogrywały jeszcze RDR na konsolach.

Zobacz: Te smartfony najmocniej promieniują. Najgorzej wypada Xiaomi i Samsung
Zobacz: ChatGPT rośnie w siłę. Pogadasz z nim jak z człowiekiem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Rockstar Games

Źródło tekstu: TezFunz2@X, oprac. własne