DAJ CYNK

Counter-Strike 2 oficjalnie debiutuje. Dla wszystkich, za darmo

Przemysław Banasiak

Gry

Counter-Strike 2 oficjalnie debiutuje. Dla wszystkich, za darmo

To koniec gry Counter-Strike: Global Offensive. Od dzisiaj zastępuje ją zmieniony Counter-Strike 2, który jest dostępny za darmo na platformie Steam.

 

Counter-Strike to seria gier znana nie tylko przez fanów taktycznych, pierwszoosobowych strzelanek. Pierwsza część debiutowała jeszcze w 2000 roku i od tamtej pory tytuły te cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Rozgrywki są prowadzone nie tylko w domowych zaciszach, ale również na wielkich turniejach.

Counter-Strike 2 oferuje znacznie lepszą grafikę i fizykę

Nie jest żadną tajemnicą, że Valve pracowało od dłuższego czasu nad nową częścią. W końcu Counter-Strike: Global Offensive debiutowało w 2012 roku i zdążyło się już mocno zestarzeć. Amerykanie postanowili więc odświeżyć mapy, poprawić fizykę i grafikę oraz wprowadzić sugerowane przez społeczność zmiany.

Zamknięte testy Counter-Strike 2 trwały już od jakiegoś czasu, a rozpędu nabrały od marca tego roku. Dzisiaj gra debiutuje oficjalnie na rynku, zastępując Counter-Strike: Global Offensive, którego serwery zostały wyłączone. Nowa odsłona dostępna jest już na platformie Steam dla każdego i zupełnie za darmo.

Counter-Strike 2 oficjalnie debiutuje. Dla wszystkich, za darmo

Mimo zauważalnie lepszej oprawy wizualnej wymagania sprzętowe pozostały niewygórowane. Dla ustawień minimalnych potrzeba 4-wątkowego procesora pokroju Intel Core i5-750, 8 GB pamięci RAM, karty graficzna zgodnej z DirectX 11 i wyposażonej w 1 GB pamięci VRAM, 85 GB przestrzeni dyskowej oraz systemu Windows 10. Spełniają to nawet starsze i tańsze komputery stacjonarne i laptopy.

Zobacz: Premiera Raspberry Pi 5. Znamy specyfikację i ceny
Zobacz: Wydajny maluszek, czyli Crucial X10 Pro (Test)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Valve

Źródło tekstu: oprac. własne