DAJ CYNK

Telefon do 1500 złotych - TOP 5 na wrzesień 2022

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Rankingi


Żeby dostać dobry telefon, nie trzeba celować w półkę flagowców i produktów premium. Większość producentów udostępnia tańsze modele, które niekiedy potrafią zawstydzić wyższe segmenty cenowe. Tym razem bierzemy pod lupę najlepsze urządzenia do 1500 złotych na wrzesień 2022.

Premiery flagowców budzą największe emocje, a marki przerzucają się cyferkami, które dla większości użytkowników nie mają żadnego znaczenia. W przypadku większości firm, to nie flagowce najlepiej się sprzedają o wiele tańsze modele. 

W szczególności teraz, gdy technologia w ostatniej dekadzie zrobiła kilka dużych skoków do przodu, nie trzeba kupować flagowca, by smartfon zaspokoił wszystkie nasze potrzeby. Nawet najtańsze urządzenia są w stanie zrobić przyzwoite zdjęcia. Do tego często mają w miarę szybkie ładowanie i pojemną baterię.

Konsumenci bardzo często podczas wyboru smartfona kierują się ceną urządzenia. Popularnym segmentem są modele w cenie do 1500 złotych i właśnie takie znajdą się w tym tekście. Mamy jednak złą wiadomość, modele w tym przedziale cenowym są coraz uboższe, a wybór nie zawsze zadowalający.

Już podczas wyszukiwania smartfonów do tego rankingu zauważyliśmy, że kontynuacje serii, które mieściły się w tym segmencie, celują cenowo nieco wyżej w kwoty 1600-1900 złotych. Urządzenia drożeją i jest to po części wina wysokiej inflacji.

Jak wybieraliśmy?


Żeby sporządzić ranking pięciu najbardziej opłacalnych smartfonów do 1500 złotych, musieliśmy przejrzeć aktualne pozycje dostępne na rynku. Głównym kryterium, które wynika z tytułu, jest cena. Wszystkie brane pod uwagę urządzenia kosztujące nie więcej niż 1500 złotych. Ważne jest też dla nas, by modele dostępne były w Polsce i można je było kupić praktycznie w każdej sieciówce.

Udało nam się wyselekcjonować pięć modeli, które naszym zdaniem warto mieć na uwadze, gdy planujemy kupić smartfona do 1500 złotych. Jedna pozycja została przez nas dodatkowo wyróżniona i otrzymała laur „Wybór Redakcji”.

Przy wyborze kierowaliśmy się szeroko pojętym terminem opłacalności. Braliśmy pod uwagę każdy aspekt smartfonów, ich mocne i słabe strony, po czym zdecydowaliśmy, które z nich oferują konsumentom najwięcej. W zestawieniu nie bierzemy pod uwagę cen promocyjnych. Urządzenia w rankingu pojawiają się alfabetycznie, oprócz „wyboru redakcji”, który znajdziecie na samym końcu zestawienia.

Tradycyjnie oddajemy do waszej dyspozycji ankietę i komentarze. Bardzo chętnie zapoznamy się z waszym zdaniem, który z wymienionych smartfonów byłby waszym wyborem. A może macie całkowicie innego faworyta, który nie znalazł się na naszej liście?

Ankieta
23%
4%
14%
21%
38%

Wszystkich głosujących: 1312

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Unsplash, Telepolis

Przewiń w dół do następnego wpisu