DAJ CYNK

Najlepsze filmy i seriale Science Fiction na Netflix - wrzesień 2020

Isand

Rankingi

Jestem Matką (I am Mother)

Science Fiction to taki gatunek, gdzie często nie jesteśmy do końca pewni, czy już niedługo nie znajdziemy się w podobnej sytuacji. Jesteśmy tuż po prezentacji założeń systemu Neuralink przez Elona Muska. Czy to już Science Fiction? Zanim jednak naprawdę będziemy podłączać sobie mózg do komputera, zapraszamy na przegląd najlepszych filmów i seriali SF w serwisie Netflix.

Pierwsza pozycja to film Jestem matką (I am Mother), w którym od początku do końca panuje bardzo gęsta nerwowa atmosfera. Nie zmieniają tego nawet okazjonalne ciepłe momenty pokazujące rodzinną atmosferę pomiędzy  główną bohaterką i jej matką. Ta druga jest... robotem. Dziewczyna jest przekonana, że na zewnątrz dokonała się zagłada, a jej robotyczna matka jest dla niej całym światem. Ten obraz świata runie jednak w gruzach, kiedy bohaterka spotyka o starszą od siebie ranną kobietę. Wtedy też powoli dowie się prawdy na temat robota i świata. To film o związku ludzi i maszyn, który będzie coraz bardziej ścisły. Australijska produkcja zajmuje się też poważnymi problemami moralnymi. W rolach głównych zobaczyć można takie jak aktorki jak Hilary Swank oraz Clara Rugaard.

Grzechem byłoby zrobienie takiego zestawienia i brak umieszczenia tu serialu Altered Carbon. Serial (na podstawie książki Modyfikowany węgiel) doczekał się dwóch sezonów i jednego filmu anime. Serial opowiada o dalekiej przyszłości, w której najbogatsi mogą być nieśmiertelni, stać ich bowiem na trzymanie swojej świadomości w chmurze. Mogą oni potem do woli zmieniać ciała w których funkcjonują. Zwykli ludzie zginą wtedy, kiedy ktoś zniszczy dysk z zapisaną ich osobowością i wspomnieniami. W takim właśnie dystopijnym świecie, gdzie lepsi są prawie nieśmiertelni do życia przywrócony zostaje Takeshi Kovacs. W pierwszym sezonie próbuje wyjaśnić zagadkę swojej śmierci, ale od tego dopiero wszystko się zaczyna. 

Podobał się Wam serial Dark? Trafił on na naszą listę polecanych seriali spoza USA, zrecenzowaliśmy także trzeci sezon tej produkcji. Teraz czas na kolejny serial rodem z Niemiec. Są to Biohakerzy. Tutaj główną bohaterką jest Mia, która zaczyna studiować na uniwersytecie we Fryburgu. Poznaje tam nie tylko swoich nieco specyficznych kolegów, ale przede wszystkim profesor Lorentz. Kobieta wierzy, że udoskonalenia genetyczne i czipy są przyszłością ludzkości. Mia zdobywa jej zaufanie i przenika do środowiska biohakerów. Niewielu jednak domyśla się, że dziewczyna ma sekret. Podejrzewa, że gdzieś tutaj rozwikła zagadkę śmierci brata. I może go pomści.

Czwarta pozycja to anime Guilty Crown. W tej opowieści znajdziemy naprawdę wszystko: Science Fiction, romans, zdradę przyjaciół, piękną muzykę, aspekty polityczne... W 2029 wirus wywołany kataklizmem znanym jako Stracone święta spustoszył Japonię. Teraz państwo jest de facto protektoratem ONZ. Po dziesięciu latach tajemnicza grupa rozpoczyna walkę z siłami międzynarodowymi o wyzwolenie kraju. To jednak dopiero początek, wraz z poznawaniem historii poznamy skomplikowane relacje pomiędzy bohaterami i ukryte cele każdej z postaci. Wszystko to w otoczeniu futurystycznego świata. Zadowoleni będą wszyscy łaknący robotów, gier politycznych, emocjonujących walk i rozwiązywania sekretów.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu