DAJ CYNK

Zmiany w zarządzie P4, operatora sieci Play. Aż ziemia się zatrzęsła

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 18637

Rada Nadzorcza Play Communications, od której w pełni zależny jest operator sieci Play poinformowała, że Hans Cronberg i Bartosz Dobrzyński, członkowie zarządu P4 i pełniący funkcje odpowiednio dyrektora ds. technicznych oraz dyrektora ds. marketingu, zakończą pracę dla Play w dniu 31 grudnia 2018 oku, natomiast 31 października 2018 roku ustąpią ze swoich stanowisk w zarządzie. 31 stycznia 2019 roku z zarządu operatora fioletowej sieci ustąpi także Jacek Niewęgłowski, pełniący funkcję dyrektora ds. strategii, pozostając jednak do dyspozycji firmy w charakterze doradcy.

Play Communications poinformował także, że na miejsca zwolnione przez wymienionych członków zarządu P4 zostaną awansowani doświadczeni dyrektorzy, którzy znacząco przyłożyli się do osiągniętego przez Play sukcesu, a zakresy odpowiedzialności zostały inaczej rozłożone w ramach zespołu zarządzającego firmą.

W związku z powyższym, 1 listopada 2018 roku:

  • Michał Sobolewski zostanie powołany do zarządu na stanowisko dyrektora ds. marketingu. Posiada on ponad 20 lat doświadczenia w marketingu dla sektorów: telekomunikacyjnego, bankowego i ubezpieczeniowego. Do Play dołączył w 2009 roku i był odpowiedzialny za marketing konsumenckiej oferty produktowej.
  • Michał Ziółkowski zostanie powołany do zarządu na stanowisko dyrektora ds. technicznych. Michał pracuje w sektorze telekomunikacyjnym od 20 lat, z tego w Play od 2009 roku, na stanowisku dyrektora departamentu odpowiedzialnego za realizację sieci transmisyjnej dla stacji bazowych telefonii komórkowej. W 2012 roku przeprowadził jej migrację do standardu ALL IP, co było pierwszym tego typu przedsięwzięciem na polskim rynku telekomunikacyjnym. Pracował przy wielu strategicznych projektach spółki, takich jak przetargi częstotliwościowe czy oceny spółek telekomunikacyjnych w procesach M&A. W roku 2017 stanął na czele Departamentu Inwestycji i Rozbudowy Sieci, gdzie był odpowiedzialny za zaprojektowanie i realizacjęnajwiększego w historii spółki oraz jednego z najbardziej dynamicznych i wymagających procesów rozbudowy sieci mobilnej w Polsce.
  • Wojciech Danieluk zostanie powołany do Zarządu na stanowisko dyrektora ds. IT i transformacji. On także ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy dla sektora telekomunikacyjnego. Do Play przeszedł w 2008 roku z firmy Ericsson, a jego wieloletnia praktyka przysłużyła się udanej realizacji programów transformacyjnych realizowanych przez Play.

Przygotowywane jest także zastępstwo Jacka Niewęgłowskiego, które nastąpi z dniem 1 lutego 2019 roku.

- Chciałbym podziękować Hansowi, Bartkowi i Jackowi za ich wkład w sukces Play, a jednocześnie mam przyjemność powitać doświadczonych graczy i powitać ich w naszym zarządzie. Play to prawdziwa kuźnia talentów, a promowanie ludzi z firmy zawsze było częścią kultury Play. Jestem pewien, że z naszymi nowymi członkami zarządu wspólnie napiszemy następną stronę historii sukcesu Play - powiedział Jean Marc Harion, prezes P4.

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu