DAJ CYNK

Xiaomi dogadało się z innymi firmami. Chodzi o patenty

Marian Szutiak

Wydarzenia

Xiaomi dogaduje się z IP Bridge, Orange i Siemensem. Chodzi o patenty

Firmy Xiaomi, IP Bridge, Orange oraz Siemens ogłosiły zakończenie długotrwałych negocjacji patentowych. Pozwala to chińskiemu producentowi na efektywne korzystanie z własności intelektualnej dotyczących technologii i należącej do pozostałych firm. 

Domknięcie porozumienia patentowego przez wszystkie strony było możliwe dzięki Novus IP. To firma należąca do Paula Lina, byłego szefa strategii IP w Xiaomi.

Sprawdzamy różne modele licencjonowania, inne od tradycyjnego udzielania praw  patentowych – aby uniknąć czasochłonnych dyskusji i skupić się na innowacjach. Unikalna forma porozumienia pozwala klientom Xiaomi cieszyć się korzyściami płynącymi z patentów trzech innych firm.

– powiedział Ran Xu, dyrektor generalny ds. globalnego rozwoju biznesu i strategii IP, Xiaomi

Ochrona innowacji za pomocą patentów ma dla nas duże znaczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego porozumienia, ponieważ stanowi satysfakcjonujące rozwiązanie ponad sporami sądowymi. Doceniamy chęć wszystkich stron zaangażowanych w umowę do znalezienia wspólnego rozstrzygnięcia.

– powiedział dr Rudolf Freytag, szef działu licencjonowania i wdrażania technologii, Siemens

Porozumienie z Xiaomi jest wyrazem uznania dla innowacji Orange, które wspierają skuteczną transformację cyfrową, poprzez wkład w rozwój ogólnodostępnych standardów wdrażania kluczowych technologii, z korzyścią dla konsumentów na całym świecie.

Mieliśmy przyjemność współpracować z firmami Siemens, IP Bridge oraz Novus, z owocnymi rezultatami'.

– mówi Lyse Brillouet, wiceprezes ds. własności intelektualnej i licencji, Orange

IP Bridge skupia się na promowaniu współpracy w zakresie innowacji technologicznych na całym świecie. Udzielenie licencji patentowej dla Xiaomi stało się jednym z ważniejszych wątków tej współpracy.

Dzięki Novus mogliśmy skutecznie zamknąć umowę z Xiaomi. Bardzo doceniamy szczere współdziałanie firm Orange i Siemens podczas przygotowania całego porozumienia.

– powiedział Daisuke Honda, dyrektor zarządzający, szef działu License Business, IP Bridge

Zobacz: Na Xiaomi 13 Ultra jeszcze poczekamy. Nie będzie go na MWC
Zobacz: Google ujawnia informacje o Xiaomi 13 Lite

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: testing / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Xiaomi