DAJ CYNK

W obawie przed sankcjami USA... Huawei tworzy nowy system operacyjny

30.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7331

Ważne 4

2

USA nałożyły na ZTE zakaz handlu z amerykańskimi firmami aż do 2025 roku. Obecnie na celowniku Amerykanów znalazł się największy chiński producent. Huawei posiada jednak plan B.USA nałożyły na ZTE zakaz handlu z amerykańskimi firmami aż do 2025 roku. Obecnie na celowniku Amerykanów znalazł się największy chiński producent. Huawei posiada jednak plan B.

Brak możliwości używania Snapdragonów nie jest problemem dla Huaweia. Firma ma przecież swoje Kiriny. Jednak nie jest wykluczone, że zakaz dotknie również systemu Android. A to grozi Chińczykom za handlowanie z Iranem. Co w tej sytuacji planuje Huawei? Stworzyć własny system operacyjny - konkurencję dla Androida oraz iOS. Prace nad nowym systemem już się rozpoczęły, a wstępną chęć korzystania z niego mieli wyrazić inni chińscy producenci.

Huawei z jednej strony szykuje się zatem na wojnę, z drugiej - wciąż sygnalizuje, że jest gotowy do porozumienia z USA. Zhao Ming powiedział w Pekinie, że Huawei jest w stanie stworzyć własny system jednak ceni sobie współpracę z Google'em i ma nadzieję, że ona potrwa.Zobacz: Huawei chce stworzyć asystenta z ludzkimi emocjami
Zobacz: Układy Kirin na wyłącznośc Huaweia

Źródło tekstu: scmp.com, wł

Tagi: huawei
Komentarze
Zaloguj się