DAJ CYNK

[Aktualizacja] Telewizja Polska chce przejąć serwis Showmax w całej Europie

02.01.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5273

Ważne 2

0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z końcem stycznia bieżącego roku Showmax ma zniknąć z polskiego rynku. Zakupem serwisu jest zainteresowana Telewizja Polska. Jak podają Wirtualne Media, TVP rozmawia z koncernem Naspers na temat przejęcia serwisu na wszystkich 24 rynkach europejskich.

Showmax rozpoczął swoją działalność w Polsce w lutym 2017 roku. Dalsze utrzymywanie platformy, pomimo dobrych wyników i popularności, nie mieści się jednak w nowej strategii południowoafrykańskiego właściciela. Z tego powodu 31 stycznia 2019 roku Showmax Polska kończy swoją działalność.

- Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce - podała spółka.

Kurski chce kupić klasykę kinematografii afrykańskiej?

Oprócz naszego kraju, platforma jest dostępna także w takich europejskich państwach, jak Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, San Marino, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy. Jak możemy przeczytać na angielskojęzycznej wersji strony showmax.com, w wymienionych państwach (poza Polską), serwis VoD przynosi najlepsze południowoafrykańskie serie i filmy, od klasyków po najnowsze produkcje.

Telewizja Polska (TVP) jest zainteresowana przejęciem Showmaxa we wszystkich krajach europejskich - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Rozmowy w tej sprawie podobno już trwają, a chęć na przejęcie serwisu mają także inne podmioty.

TVP nie byłoby w stanie samodzielnie przejąć Showmaxa w całej Europie, z powodów finansowych. Z informacji pozyskanych przez Wirtualnemedia.pl wynika, że pomysł globalnego przejęcia platformy VoD w całej Europie spodobał się potencjalnym reklamodawcom i inwestorom. Jeśli Naspers zdecyduje się sprzedać swoją platformę internetową Telewizji Polskiej to nadawca publiczny może wejść we współpracę z inwestorem i traktować Showmax jako projekt komercyjny.

Zobacz: Telewizja Polska jest zainteresowana kupnem Showmaxa. Były już pierwsze kontakty zarządów w tej sprawie
Zobacz: Showmax znika z polskiego rynku

Aktualizacja: przeredagowaliśmy powyższy tekst, dodając informacje na temat dostępności Showmaxa w innych niż Polska państwach europejskich.

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zaloguj się