DAJ CYNK

Telewizja Polska jest zainteresowana kupnem Showmaxa. Były już pierwsze kontakty zarządów w tej sprawie

14.12.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4445

Ważne 2

0

Showmax w Polsce będzie działał tylko do końca stycznia przyszłego roku. Zakupem serwisu zainteresowana jest Telewizja Polska, o czym poinformował Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Showmax, obecny na polskim rynku od 2017 roku, radzi tu sobie całkiem nieźle. Dalsze utrzymywanie serwisu byłoby niezgodne ze strategią Naspersa, który podjął decyzję o wycofaniu się z branży wideo w Internecie. Showmax został przeniesiony do spółki MultiChoice Group (MCG), chcącego się skupić na rynku afrykańskim.

Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce - podała spółka.

Wiceprezes TVP Maciej Stanecki powiedział w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, że Telewizja Polska jest potencjalnie zainteresowana zakupem Showmaxa oraz posiadanych przez niego licencji. Stanowiłoby to uzupełnienie własnej platformy VOD telewizji publicznej.

- Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy - powiedział Maciej Stanecki. - TVP jest potencjalnie zainteresowana zakupem oraz utrzymaniem działania serwisu. Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu.

Showmax ma w swojej bibliotece między innymi takie tytuły, jak "Ucho prezesa”, serial kryminalny "Rojst” oraz wiele polskich filmów, takich jak "Ostatnia rodzina”, "Ksiądz”, "Konwój”, "Pitbull. Niebezpieczne kobiety” "Pitbull. Ostatni pies”, a także seriale "Kobiety mafii” oraz "Mr. Robot”. Serwis zrealizował także pierwszą serię "SNL Polska”, a pod koniec października tego roku rozpoczął drugi sezon drugi sezon tego programu, tym razem w okrojonej wersji - tylko ze skeczami "Weekend Update”.

Sam Showmax nie komentuje sprawy, ograniczając się do wcześniej wydanego oświadczenia.

Zobacz: Showmax znika z polskiego rynku
Zobacz: Huawei i Showmax organizują kino tabletowe

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zaloguj się