DAJ CYNK

T-Mobile przegrał z góralami. Masztu nie będzie

Marian Szutiak

Wydarzenia

T-Mobile przegrał z góralami. Masztu nie będzie

Mieszkańcy Zakopanego protestowali i dopięli swego. T-Mobile nie zbuduje masztu telekomunikacyjnego w dzielnicy Krzeptówki.

T-Mobile chciał polepszyć zasięg

Magentowy operator postanowił, że polepszy zasięg swojej sieci w Zakopanem i zbuduje w tym mieście nowy maszt telekomunikacyjny. Miał ona powstać w dzielnicy Krzeptówki, co – jak nietrudno odgadnąć – nie spodobało się okolicznym mieszkańcom. Górale zablokowali dostęp do działki, na której miała stanąć inwestycja T-Mobile. Przeciwko niej występował również miejscowy urząd miasta oraz starostwo powiatowe.

Stacja T-Mobile o wysokości 27 m miała stanąć na prywatnej działce, z której rozpościera się widok na Giewont. Oprócz tego, że konstrukcja mogłaby oszpecić widok na góry, mieszkańcy wyrazili obawy o swoje zdrowie, nie wiedząc, jaki wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt będzie miało pole elektromagnetyczne emitowanie przez nowe urządzenie.

Zobacz: Blokują T-Mobile pastuchami elektrycznymi, w tle Giewont

Masztu nie będzie

Jak poinformowała Gazeta Krakowska, protest mieszkańców zakopiańskich Krzeptówek dał oczekiwany przez nich rezultat. Konstrukcja, której T-Mobile nie zdołał ukończyć, została wywieziona.

Po trzech tygodniach walki w końcu udało się, że maszt, który miał stanąć w sąsiedztwie naszych domów, wyjechał z Zakopanego. Cieszymy się, że to się stało. Mamy nadzieję, że firma komórkowa nie będzie już podejmowała prób postawienia go w tym miejscu.

– powiedziała jedna z protestujących Gazecie Krakowskiej

T-Mobile Polska potwierdził, że będzie szukał rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych stron.

Potwierdzamy, iż usunęliśmy elementy infrastruktury z miejsca jej składowania. Chcemy przy tym podkreślić, że zapewnienie mieszkańcom Zakopanego i setkom tysięcy turystów najwyższej jakości usług oraz możliwości wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia, jest dla nas kluczowe i nie przestajemy szukać sposobów na rozbudowę naszej sieci w tym regionie. Podkreślamy także, że wszystkie inwestycje prowadzimy zgodnie z prawem. W najbliższym czasie skupimy się na analizie różnych scenariuszy i rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych stron.

– poinformowało Biuro Prasowe T-Mobile

Zobacz: Play chce zwiększyć zasięg. Mieszkańcy: „maszt tak, lokalizacja nie”
Zobacz: Bandrów Narodowy nie chce masztu Play, bo nie będzie widać gwiazd

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Gazeta Krakowska