DAJ CYNK

T-Mobile Polska łączy siły z Medycznym Zespołem Ratunkowym PCPM

Marian Szutiak

Wydarzenia

T-Mobile Polska partnerstwo Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM

20 maja 2020 roku T-Mobile Polska i Fundacja PCPM podpisały partnerską umowę o współpracy. Magentowy operator wesprze PCPM finansowo oraz w zakresie działań komunikacyjnych oraz akcji edukacyjnych i społecznych.

T-Mobile Polska łączy siły z Medycznym Zespołem Ratunkowym PCPM działającym przy Fundacji PCPM, pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Członkowie Zespołu to ludzie z pasją, oddani misji pomagania, którzy angażują się w pracę organizacji poza swoimi standardowymi obowiązkami w swoich placówkach medycznych lub ratowniczych. Od początku wybuchu epidemii, polscy lekarze i ratownicy walczą o zdrowie i życie pacjentów w swoich rodzimych placówkach w całym kraju. To, że są zrzeszeni w międzynarodowej organizacji, daje im dostęp do raportów, procedur z całego świata. Tę cenną wiedzę wykorzystują na co dzień w polskich instytucjach i ośrodkach zdrowia, by nieść jak najlepszą pomoc i eliminować błędy popełniane w innych krajach.

Zobacz: T-Mobile uruchomił stronę pokazującą trendy w korzystaniu z magentowych usług w czasie pandemii
Zobacz: T-Mobile chwali się najlepszą siecią w nowej kampanii „Bez nonsensów”

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM powoływany jest na międzynarodowe misje - te organizowane przez rządy państw, jak również te przez WHO. Na początku marca polski zespół został powołany na wyjątkowo trudną misję we Włoszech. Jej celem było wsparcie lekarzy w Lombardii, w sercu pandemii koronawirusa. Doświadczenie i wiedza, jaką zdobyli podczas tej misji są bezcenne. Po powrocie do kraju, podczas kwarantanny, członkowie ekipy intensywnie wykorzystali czas na dzielenie się wiedzą, przekazywanie procedur i wniosków z misji polskim medykom. Członkowie Zespołu byli też z misją WHO w Kirgistanie, kraju, w którym opieka zdrowotna jest na bardzo niskim poziomie i który potrzebował natychmiastowego wsparcia od medyków z doświadczeniem w walce z koronawirusem. 10-dniowa misja objęła szkolenie personelu w kirgiskich szpitalach, uwzględniające zarówno wytyczne WHO, jak i doświadczenia części zespołu z niedawnej misji medycznej we włoskiej Lombardii.

Oprócz wspomnianego już wsparcia w szpitalach i placówkach medycznych w Polsce, PCPM organizuje również pomoc dla hospicjów domowych i osób bezdomnych, szyjąc i dystrybuując wraz z wolontariuszami maseczki ochronne. Organizacja od początku epidemii reaguje również na potrzeby polskich szpitali - przekazała swoje zapasy środków ochronnych i dezynfekcyjnych, ubrania jednorazowe i rękawiczki, jak również wyposażyła trzy placówki w swoje szpitalne namioty polowe, które służą do pierwszej weryfikacji pacjentów, zanim ci trafią do szpitali czy na oddziały ratunkowe.

– Na świecie jest tylko około 30 medycznych zespołów ratunkowych certyfikowanych przez WHO, w tym jeden z Polski, prowadzony przez Fundację PCPM. W ubiegłych latach polscy lekarze i ratownicy medyczni nieśli pomoc m.in. ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu czy kryzysów humanitarnych w Iraku i Ugandzie. Sytuacja, z jaką musimy się mierzyć teraz, jest zupełnie inna, a zagrożenie dla lekarzy i ratowników Zespołu większe. Mimo tych trudności zdecydowaliśmy się wysłać solidarną pomoc do Włoch i Kirgistanu. Gotowi jesteśmy na kolejne wyzwania, by nieść pomoc potrzebującym, ale do tego potrzebujemy wsparcia takich firm jak T-Mobile. Cieszymy się z tego partnerstwa i chcielibyśmy je w przyszłości rozwijać.

– powiedział dr Wojciech Wilk, Prezes PCPM

Za niezwykle niebezpieczną misję w Lombardii, polscy medycy otrzymali specjalne podziękowania od szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz polskiego rządu. Na podstawie zdobytej podczas wyjazdu wiedzy i bezcennego doświadczenia powstał raport, który przyczynił się do wyznaczenia standardów dla placówek w Polsce. Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM wykorzystał też zdobytą wiedzą w działaniach pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia.

– Niezwykle cieszę się, że jako T-Mobile możemy dołożyć swoją cegiełkę w obecnej walce z koronawirusem i wesprzeć tych, którzy narażają swoje zdrowie, by ratować ludzkie życie. Podziwiamy pracę Medycznego Zespołu Ratunkowego, jego zaangażowanie w niesienie pomocy nie od dziś. Szczególnie, że wiąże się ona z niezwykłym ryzykiem - misje, zarówno te związane z Covidem-19, jak i poprzednie, dotyczące klęsk żywiołowych czy katastrof, odbywają się zawsze w miejscach niebezpiecznych, w bardzo ciężkich warunkach. Dla nas członkowie PCPM to prawdziwi bohaterowie i nie możemy przejść obojętnie obok ich działań. Dlatego łączymy się w pomocy i chcemy, aby ta współpraca trwała jak najdłużej.

– powiedział Andreas Maierhofer, Prezes T-Mobile Polska

Współpraca T-Mobile i Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM będzie wielowymiarowa. Operator, oprócz wsparcia finansowego, będzie wspomagał PCPM w działaniach komunikacyjnych, w dotarciu do jak najszerszej liczby odbiorców, wspólnie będzie organizował akcje edukacyjne i społeczne.

Zobacz: T-Mobile, Heyah oraz tuBiedronka: od 20 maja roaming w UE bez dopłat
Zobacz: T-Mobile Polska: wyniki finansowe za 1Q2020. Wzrost przychodów, bazy klientów i zysku EBITDA AL

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile