DAJ CYNK

Solorz-Żak już 100% właścicielem Polkomtelu

09.11.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5510

Ważne 0

0

9. listopada Spartan Capital Holdings, spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, została wpisana do księgi akcyjnej Polkomtelu jako właściciel 100% akcji. Tym samym formalnie przejęła pełną kontrolę nad operatorem sieci Plus.

9. listopada Spartan Capital Holdings, spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, została wpisana do księgi akcyjnej Polkomtelu jako właściciel 100% akcji. Tym samym formalnie przejęła pełną kontrolę nad operatorem sieci Plus.

Wpis do księgi akcyjnej to symboliczne otwarcie nowego etapu rozwoju dla spółki. Grupa Kapitałowa, do której należy już Polkomtel daje ogromną szansę nie tylko utrzymać pozycję lidera w obecnych obszarach naszej działalności, ale stale poszerzać ofertę i powiększać grono klientów - powiedział prezes Polkomtelu Jarosław Bauc.

Kluczowym elementem strategii grupy Zygmunta Solorza-Żaka jest rozwój ogólnopolskiej sieci LTE umożliwiającej szybki bezprzewodowy dostępu do Internetu z prędkością transferu do 326 Mb/s.

Priorytetem inwestycji w Polkomtel będzie wzmocnienie pozycji spółki jako narodowego czempiona w sektorze telefonii komórkowej i mobilnego Internetu, również poprzez współpracę z Grupą Kapitałową Cyfrowy Polsat i Grupą Midas. Dzięki temu największe korzyści uzyskają nasi klienci, którym zapewnimy dostęp do nowych usług opartych o najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne - powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Szerzej o transakcji przejęcia Polkomtelu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Polsat, wł

Komentarze
Zaloguj się
37. ~Wiesław
1

2011-11-21 11:02:42

W pierwszej kolejności, tak jak jest mowione, CP skupi się nad rozbudową LTE dzięki nadajnikom Plusa. LTE zostanie wprowadzony też do oferty Plusa i potem, kiedy to osiągnie dobry pułap będą zmiany w telefonii Plusa. Spore korzyści w tej kwestii na pewno da połączenie usług Plusa i CP.

Odpowiedz

36. ~
1

2011-11-20 21:47:52

35). A czy warunki umowy Ci się w jakikolwiek sposób zmieniły? Nie? No to masz już odpowiedź na swoje pytanie.

Odpowiedz

35. ~pytający
-1

2011-11-20 21:28:45

Słuchajcie czy w związku z takimi zmianami będzie można ZERWAć umowę bez ponoszenia kar umownych ???

Odpowiedz

34. ~Słoneczny
-1

2011-11-11 17:30:37

Wedla mnie to niech se Plus płaci podatki nawet na Grenlandii. Mnie interesuje oferta.

Odpowiedz

33. ~lukas
1

2011-11-09 21:36:33

to troszku ta wejsciówka do zarządu Pana Z kosztowała ,ale pewnie sie opłaci :o)

Odpowiedz

32. wlo
-1

2011-11-09 20:55:59

29. - najmniejszy problem gdzie płacą podatki... Ty płcisz za towary gdzie ludzie przy ich produkcji za głodowe pensje pracują i problemu nie masz? Tak - to faktycznie moja sprawa ;-)

Odpowiedz

31. ~
0

2011-11-09 20:02:08

Ogarnij się człowieku i może mniej Kiepskich oglądaj, bo to cię odmóżdża. Przeczytałem twój post 4 razy, ale i tak nic nie rozumiem oprócz tego że Solorz to twój guru.

Odpowiedz

30. ~joh
0

2011-11-09 19:35:54

@27 Witek co masz na myśli? Jakie zmiany już wprowadzili?

Odpowiedz

29. ~
1

2011-11-09 19:31:37

26- pasuje Ci Plus, którego pochodne chłonie Cypr ? Twoja sprawa ! W Cyfrowym Polsacie oszustwo goni oszustwo, więc się nie zdziw po jakimś czasie pogorszeniem umowy w Cyprowym Plusie. Wolę już Orange, bo najwięcej zatrudnia Polaków i płaci tu podatki, a nie w Azji !

Odpowiedz

28. ~afdf
0

2011-11-09 19:31:11

Boże widzisz i nie grzmisz??!! : """A co to czempion? A swoją droga właśnie pożegnałem plusa na rzecz orange z racji zmian właścicielskich.""" genialni jesteście... co to za myślenie? na pewno nie racjonalne. Wiele się nie zmieni jedynie na lepsze np. LTE. kilan ma czy zostal juz ministrem... zalezy do jakiej partii zalezy i za jaką partia jest solorz-żak. Zmiana nazwy na cyfrowy polsat? co wy gadacie. No genialnie by to im wyszło na pewno byłoby to pro marketingowe posunięcie. Nie wystawiajcie durnych komentarzy! Proszę was!!

Odpowiedz

27. WitekT
-1

2011-11-09 19:18:52

Huehue - no i zmiany przyszły szybciej niż nawet ja sądziłem. Ale w sumie zarząd został rozszerzony, nikt JESZCZE nie rozstał się z firmą. ;-)

Odpowiedz

25. RudyLis
0

2011-11-09 19:07:40

@16 Z tego co wiem, to policja ma w erze a nie w plusie.

Odpowiedz

24. WitekT
-1

2011-11-09 18:54:53

rozdzer: o tym, że kontrakty zostały przedłużone wszystkim do końca roku wiem od jednego z członków zarządy (a pierwotnie skończyły im się w okolicach maja). Matuszewskiej kadencja kończy się w lutym.

Odpowiedz

23. ~rodzer
0

2011-11-09 18:50:59

@10, Witek "do końca roku zmian w zarządzie raczej nie będzie - bo dotychczasowi mają kontrakty do końca roku, szkoda byłoby im płacić odprawy... ;-)" Rozumiem usmieszek, ale spytam - skąd znasz wszystkie umowy z członkami zarzadu? Wszystkie konczyly by sie w tym samym momencie? E tam, zacznie się jakiś desant. Wyleci Kilian (ludzie z cyfrowego), Matuszewska (pytel), więcej nie wiadomo. wiesz cos wiecej?

Odpowiedz