DAJ CYNK

Samsung wspiera innowacyjne przedsięwzięcie Orange

Marian Szutiak

Wydarzenia

Samsung Orange innowacje RAN

Orange tworzy pod Paryżem we Francji Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN. Jednym z pierwszych globalnych dostawców, którzy wezmą udział w otwarciu, jest firma Samsung.

Orange to jeden z czołowych operatorów telekomunikacyjnych na świecie, który świadczy swoje usługi mobilne dla 222 milionów użytkowników w 26 krajach, w tym w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Firma planuje wdrożyć stacje bazowe kompatybilne z O-RAN Alliance, zaczynając od konfiguracji w budynkach i na terenach wiejskich.

Zobacz: Orange prezentuje raport „Wykluczenie społeczno-cyfrowe w Polsce”
Zobacz: Orange: trzy usługi za darmo na dwa miesiące. W abonamencie i na kartę

Otwarta sieć RAN to istotna ewolucja dostępu radiowego, wymagająca głębokiej współpracy całej branży. Wraz z naszymi europejskimi partnerami chcemy przyspieszyć rozwój rozwiązań otwartej sieci RAN spełniającej nasze potrzeby. Po opublikowaniu wspólnych specyfikacji, Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN Orange będzie wspierać rozwój i dopracowywanie rozwiązań różnych firm.

– powiedział Arnaud Vamparys, Senior Vice President of Radio Access Networks and Microwaves w Orange

Rozwiązania vRAN firmy Samsung mają pomóc w zwiększeniu elastyczności sieci, jej skalowalności i wydajności, przez zastąpienie sprzętu pasma podstawowego elementami oprogramowania. Ponadto, sieć vRAN Samsunga obsługuje zarówno niskie jak i średnie zakresy pasma, a także rozwiązania stosowane w budynkach i na otwartej przestrzeni. Samsung przeprowadził już komercyjne wdrożenia vRAN u operatorów pierwszego poziomu w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w pracach innowacyjnego laboratorium Orange. Dzięki tej współpracy mamy nadzieję wynieść sieci na nowy poziom na rynku europejskim, co pozwoli operatorom oferowanie swoim użytkownikom bardziej atrakcyjnych usług mobilnych.

– powiedział Woojune Kim, Executive Vice President, Head of Global Sales & Marketing, Networks Business w Samsung Electronics

Otwierając Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN w Châtillon pod Paryżem, Orange umożliwi testowanie i wdrażanie sieci współpracujących z innowacyjnymi technologiami, które będą stanowić szkielet przyszłych sieci operatora. W centrum Samsung i Orange przeprowadzą testy mające na celu sprawdzenie możliwości i wydajności sieci vRAN, a także nadajników-odbiorników Massive MIMO firmy Samsung.

Zobacz: IS-Wireless wprowadzi polską technologię 5G na zagraniczne rynki
Zobacz: T-Mobile startuje z programem „Wczoraj & Jutro”

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Chris Karidis / Unsplash

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu