DAJ CYNK

Qualcomm wznawia dostawy do Huaweia

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5561

Steve Mollenkopf, CEO Qualcommu potwierdził, że kierowana przez niego firma wznowiła handel z Huaweiem. Amerykański koncern chce także podpisać długoterminową umowę z Chińczykami na dostawy produkowanego przez siebie komponentów, jednak nie ujawniono jakich.

Sankcje nałożone na firmę Huawei przez amerykańskie władze wpływają również na przedsiębiorców w USA. Zakaz handlu wpłynął między innymi na Qualcomma, który dostarczał chińskiemu producentowi swoje produkty, w tym chipsety Snapdragon.

Zobacz: Huawei odnotował zwiększenie przychodów w pierwszym półroczu 2019
Zobacz: Huawei z bardzo dobrymi wynikami finansowymi pomimo problemów

W lipcu Departament Handlu USA ogłosił, że zacznie wydawać specjalne licencje dla firm, które będą chciały kontynuować współpracę z chińskim przedsiębiorstwem. Jednym z głównych punktów było podkreślenie, że amerykańscy producenci będą mogli sprzedawać tylko powszechnie dostępne komponenty, w tym między innymi układy SoC. W sierpniu sankcje nałożone na Huaweia zostały odroczone o kolejne 90 dni, a potem pojawiły się informacje, że 130 amerykańskich firm złożyło wnioski o wydanie licencji na handel z Huaweiem.

Zobacz: [Aktualizacja] Mija 90 dni amerykańskiego odroczenia dla Huawei, Trump nie chce dalszych interesów
Zobacz: Z Huaweiem chce wspołpracować ponad 130 amerykańskich firm. Żadna nie dostała na to zgody

Z punktu widzenia użytkowników smartfonów firmy Huawei najlepiej by było, gdyby Google wznowił dostawy oprogramowania do chińskiej firmy. Zaprezentowane ostatnio telefony Mate 30 i Mate 30 Pro mają co prawda na pokładzie Androida 10, ale bez usług giganta z Mountain View, takich jak na przykład sklep Google Play czy Mapy Google.

Zobacz: Huawei zaprezentował telefony Mate 30 i Mate 30 Pro
Zobacz: Huawei pokazał też telefon Mate 30 Pro w wersji Porsche Design

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: cnbc.com

Źródło tekstu: Caixin

Przewiń w dół do następnego wpisu