DAJ CYNK

Pracownicy wrocławskiego oddziału Nokii mogą zostawić swoje pociechy w żłobku otwartym przez tę firmę

13.09.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2220

Ważne 0

0

Z początkiem września ruszyło dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym, przeznaczone w całości dla dzieci pracowników wrocławskiego oddziału Nokii. Placówka mieści się w nowym biurowcu West Link przy ulicy Szybowcowej i może przyjąć do 125 dzieci, w godzinach dostosowanych do czasu pracy ich rodziców.

- Cały czas wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników, których sporą grupę stanowią młodzi rodzice, dlatego postanowiliśmy wykorzystać potencjał nowego budynku i stworzyć przedszkole oraz żłobek. Bardzo cieszy nas też fakt, że jesteśmy pierwszym pracodawcą w regionie, który podjął się realizacji tak dużej inwestycji - powiedział Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu.

Dwujęzyczny świat dziecka

Nowo otwarta placówka jest jedynym przedszkolem firmowym w województwie dolnośląskim. Za projekt odpowiada firma KIDS&Co., specjalizująca się w otwieraniu i prowadzeniu dwujęzycznych przedszkoli i żłobków. W przedszkolu Nokii wprowadzono autorski program nauczania języka angielskiego, dzięki któremu maluchy powinny się go nauczyć „w mgnieniu oka“.

- Dzieci, od samego początku, poznają otaczający je świat w dwóch językach, gdyż poza nauczycielem polskojęzycznym, towarzyszy im przez cały czas pobytu w przedszkolu również nauczyciel angielskojęzyczny. Język obcy służy naszym maluchom do porozumiewania się i jednocześnie jest narzędziem do poznawania świata. Dzieci uczone tą metodą osiągają do 11 roku życia dwujęzyczność niemal identyczną z poziomem kompetencji językowej native speakerów. Warunkiem jest rozpoczęcie nauki najpóźniej w wieku 4 lat - powiedziała Karina Trafna, Prezes Zarządu KIDS&Co.

Żywienie makrobiotyczne

Dzieci pozostawione w przedszkolu Nokii mogą liczyć na odpowiednie menu, które ma na celu wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Jest to kluczowa sprawa w odniesieniu do ich zdrowia i późniejszego prawidłowego rozwoju. Nie zapomniano też o małych alergikach, dostosowując posiłki do ich indywidualnych potrzeb.

- Kierując się dobrem naszych dzieci postawiliśmy operatorowi wysokie wymagania w tym zakresie. Zależało nam, aby posiłki w przedszkolu były pełnowartościowe, pozbawione chemikaliów, dostosowane do pór roku, dlatego jednym z wymogów była dostawa smacznych dań wyłącznie od lokalnych dostawców specjalizujących się w żywieniu najmłodszych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że dzieci naszych pracowników mają zagwarantowane zdrowe posiłki pozbawione cukrów, gotowane na parze, oparte na dużej ilości warzyw, owoców, ryb i kasz - dodał Bartosz Ciepluch.

Nowa, kreatywna generacja

W placówce Nokii realizowany jest autorski program rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej. W trakcie codziennych zabaw z dziećmi, opiekunowie wspierają rozwój kompetencji miękkich, takich jak kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, rozwój samodzielnego myślenia, radzenia sobie z emocjami oraz efektywnego gospodarowania czasem.

Komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu

Przedszkole firmowe ma bardzo dużo zalet, a głównymi z nich są komfort oraz oszczędność czasu wynikająca z braku konieczności dodatkowego dojazdu. Rodzic pracujący w Nokii, który zdecydował się na posłanie swoich pociech do przyzakładowej placówki, może zaoszczędzić sporo cennego czasu, zabierając „jednym kursem” swoje maluchy, gdy sam udaje się do pracy. Bliskie sąsiedztwo miejsca pracy z przedszkolem powinno być szczególnym udogodnieniem dla wszystkich mam, które chcą szybko powrócić do pracy po urodzeniu dziecka. Również dla dziecka jest to spore ułatwienie oraz dodatkowy komfort i poczucie bezpieczeństwa wynikające z bliskości rodzica.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się