DAJ CYNK

Polkomtel zrywa umowę z firmą Huawei. 18 miesięcy nie wystarczyło na stworzenie nowego systemu informatycznego dla Plusa i Cyfrowego Polsatu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10000

Multimedialny Dom Plusa

Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował, że zależna od niego spółka Polkomtel odstępuje od umowy z firmą Huawei na wdrożenie nowego systemu informatycznego dla sieci Plus. Projekt przeciągnął się już do 41 miesięcy, a miał trwać 18.

Plus i Cyfrowy Polsat miały być ze sobą lepiej zintegrowane między innymi przez nowy system informatyczny, integrujący obsługę klienta, sprzedaż i rozliczenia. Wdrożeniem systemu miała się zająć firma Huawei, która dostała na to 18 miesięcy. Stosowna umowa została podpisana w 2016 roku. Pomimo tego, że minęło już 41 miesięcy, zintegrowany system informacyjny nadal nie działa.

Zobacz: Huawei może stracić kontrakt z Grupą Cyfrowy Polsat
Zobacz: Grupa Cyfrowy Polsat też podniesie abonamenty. Podwyżki przyjdą jesienią

W związku z powyższym, Polkomtel (operator sieci Plus) przekazał wczoraj (27 listopada 2019 roku) firmie Huawei oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej 23 czerwca 2016 roku dotyczącej wdrożenia systemu informatycznego BES wraz z zapewnieniem wsparcia i rozwoju. Główny powód to niedotrzymanie terminu, pomimo podpisania aneksu przedłużającego.

Polkomtel poinformował spółkę Huawei, iż zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi ze złożenia oświadczenia jak również z informacjami na temat rozliczeń związanych ze zwrotem wzajemnie spełnionych świadczeń (w tym z żądaniem zwrotu zapłaconego wynagrodzenia). Jednocześnie Polkomtel poinformował Huawei, iż niespełnienie powyższych roszczeń spowoduje uruchomienie procedury zrealizowania gwarancji bankowej oraz procedur dochodzenia zapłaty należności.

- czytamy w komunikacie

Zobacz: Te telefony kupisz tylko w sieci Plus
Zobacz: Black Friday 2019 - śledź najlepsze promocje

Źródło zdjęć: propertynews.pl

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat (infostrefa.com)

Przewiń w dół do następnego wpisu