DAJ CYNK

Grupa Cyfrowy Polsat też podniesie abonamenty. Podwyżki przyjdą jesienią

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 29607

Zygmunt Solorz w odpowiedzi na pytania Reutersa odniósł się do kwestii podwyżki cen abonamentów przez Orange i Play. Wiemy już, że w dołączą do niej firmy grupy Cyfrowy Polsat. Podwyżki są planowane na jesień.

Podwyżki u wszystkich

Operatorów czekają duże wydatki związane z budową sieci 5G w Polsce i nie mogą oni w nieskończoność obniżać cen abonamentów. Które są i tak jednymi z najniższych w Europie.

Budowanie wartości rynku jest kluczowe, między innymi z powodu inwestycji oczekujących na branżę

- napisał w mailowym oświadczeniu dla Reutersa Zygmunt Solorz.

Zobacz: Nowe Plany Mobilne w Orange - oficjalne informacje

Grupa Cyfrowy Polsat już za kilka miesięcy również szykuje podwyżki. Rada nadzorcza spółki spotkała się już w tej sprawie z zarządem i wzrostu cen klienci mogą spodziewać się jesienią. Podwyżki dotkną zapewne głównie Plusa i Cyfrowego Polsatu. Patrząc na ruchy Orange w ofercie stacjonarnej, w Netii raczej dużych zmian cenowych nie będzie.

Zobacz: Play Homebox - dużo Internetu, darmowy transfer i rabaty na telefony

Dlaczego zmiany są planowane dopiero na jesień? Ma to związek z wdrażaniem nowych systemów informatycznych i sprzedażowych.

Zobacz: UKE: stanowiska Orange, Play, Plusa i T-Mobile w sprawie dystrybucji częstotliwości sieci 5G

Więcej za więcej

Podwyżkę cen abonamentów operatorzy rekompensują klientom dodając do ofert dodatkowe pakiety lub usługi. Wszelkiego rodzaju Music Passy, pakiety filmowe, darmowy Netflix, Spotify, czy mecze Ligi Mistrzów... Wszytko to w ramach prostej zasady - więcej za więcej.

Zobacz: Ile Internetu w telefonie? Więcej i jeszcze kilka gigabajtów na zapas

Polscy klienci są jednak przyzwyczajeni do ciągłego obniżania cen abonamentów w ostatnich latach i zmiany zapewne spotkają się na początku z lekkim oporem. Ale nie mamy co spodziewać się nagłych odejść do małych operatorów lub masowych migracji do oferty na kartę. Abonament będzie miał się dobrze, nawet pomimo podwyżki cen.

Zobacz: Czy oferta na kartę jest nam nadal potrzebna?

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu