DAJ CYNK

Huawei może stracić kontrakt z Grupą Cyfrowy Polsat

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8249

Huawei logo neon

Grupa Cyfrowy Polsat rozpoczęła działania zmierzające do zerwania umowy z firmą Huawei na wdrożenie zintegrowanego systemu IT - podaje Puls Biznesu. Winne są opóźnienia i rosnące koszty.

O spięciach na linii Huawei - Grupa Cyfrowy Polsat pisze Puls Biznesu. Z informacji uzyskanych z dwóch źródeł znających temat wynika, że wdrażanie zintegrowanego systemu IT w Grupie zalicza coraz większe opóźnienia przy równoczesnym wzroście kosztów całego procesu. Z tego powodu Cyfrowy Polsat wysłał podobno pisma w sprawie możliwości zerwania kontraktu, a jeden z informatorów podaje nawet, że umowa już została zerwana.

Zobacz: Xiaomi goni Huaweia na polskim rynku smartfonów
Zobacz: Huawei: pobierz aplikacje z AppGallery, dostaniesz voucher 20 zł

Tej ostatniej rewelacji oficjalnie zaprzecza biuro prasowe Huawei Polska, a według Mirosława Błaszczyka z Cyfrowego Polsatu prace nad systemem są na bardzo zaawansowanym etapie.

W 2016 roku Grupa Cyfrowy Polsat podpisała z firmą Huawei umowę na wdrożenie nowego zintegrowanego systemu IT, obejmującego sprzedaż usług i produktów, obsługę klienta oraz rozliczenia. Projekt miał kosztować 300 mln zł, a jego realizacja miała trwać dwa lata. Zakładany termin minął w ubiegłym roku, a Grupa CP wciąż nie ma nowego systemu. Co więcej, jak nieoficjalnie dowiedział się Puls Biznesu, koszty są obecnie ponad dwa razy wyższe niż planowano.

Zobacz: [AKTUALIZACJA] Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat za 3Q2019 - usługi łączone (multiplay) cieszą się coraz większym zainteresowaniem
Zobacz: Plus przygotował świąteczny katalog urządzeń, które można kupić na raty 0% bez abonamentu

Źródło zdjęć: CNet

Źródło tekstu: Puls Biznesu, Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu