DAJ CYNK

Polak zdobył Grand Prix w globalnej edycji konkursu Huawei Next Image

26.09.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1226

Ważne 1

0

Michał „Wes” Wesołek zdobył Grand Prix w globalnej edycji konkursu Huawei Next Image. Zdjęcie Polaka, wykonane smartfonem Huawei Mate 10 Pro, okazało się najlepszym z ponad 400 000 zdjęć zgłoszonych przez autorów z całego świata. Warunkiem uczestnictwa w corocznym Huawei Next Image jest zgłoszenie zdjęcia zrobionego smartfonem Huawei.

Zwycięstwo Polaka w globalnej edycji konkursu Huawei Next Image zostało ogłoszone podczas wernisażu, który odbył się 25 września w Na Lato. Wcześniej Michał Wesołek znalazł się w gronie laureatów regionalnej edycji konkursu, wygrywając w jednej z sześciu kategorii zatytułowanej „Good Night”. Za to samo zdjęcie, noszące tytuł „Caught in a Beam of Light”, otrzymał teraz globalną nagrodę Grand Prix.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Uwielbiam robić zdjęcia, a takie wyróżnienie uskrzydla. Zdjęcie zostało zrobione w Gdańsku w jeden z ostatnich śnieżnych dni tego roku. Pamiętam, że nie chciało nam się wyjść na spacer - było bardzo zimno, cały czas sypał śnieg, było ciemno. Wizja kanapy była w tej sytuacji bardzo kusząca. Ale okazało się, że to jeden z ostatnich dni, kiedy można zobaczyć urodzinowe instalacje Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, więc ruszyliśmy. Na miejscu było po prostu magicznie, okazało się, że to idealny plener do robienia wyjątkowych zdjęć – powiedział Michał „Wes” Wesołek podczas wernisażu.

Najlepsze prace, które zostały zgłoszone do konkursu, staną się na ponad miesiąc częścią wystroju restauracji Na Lato, położonej w sercu warszawskiego Powiśla. Miejsce to jest cenione za bardzo dobrą kuchnię, bogatą kolekcję win i unikalne autorskie koktajle przygotowywane przez barmanów.

- Miejsce wystawy nie jest przypadkowe. Wspólnie z miłośnikami fotografii mobilnej z całego świata, Huawei chce tworzyć nową generację kultury wizualnej. Postanowiliśmy nie zamykać tych wyjątkowych zdjęć w galerii sztuki, tylko zaprezentować je szerokiej widowni. Pragniemy być blisko naszych odbiorców, w miejscach, w których spędzają oni czas z bliskimi, a restauracja Na Lato jest niewątpliwie takim miejscem. Chcemy, by wystawa żyła razem z nim i stanowiła inspirację dla innych do robienia zdjęć smartfonami – powiedziała Dorota Haller, Dyrektor ds. Marketingu, Komunikacji i Digitalu polskiego oddziału Huawei.

Tegoroczna odsłona Huawei Next Image była drugą edycją międzynarodowego konkursu, w którym miłośnicy fotografii mobilnej mają szansę zaprezentować światu swoje prace wykonane smartfonami Huawei. Ideą konkursu jest pokazanie technologicznego zaawansowania fotografii mobilnej, które sprawia, że zdjęcia robione smartfonami nie ustępują jakością zdjęciom robionym tradycyjnymi aparatami. W edycji 2018 do konkursu zgłoszono o 160% zdjęć więcej niż do pierwszej edycji, która odbyła się w 2017 roku.

Wszystkie fotografie zgłoszone do tegorocznej edycji Huawei Next Image można zobaczyć na stronie internetowej konkursu: gallery.consumer.huawei.com/en/.

Zobacz: Huawei rozstrzygnął konkurs Next Image - jedną z głównych nagród wygrał Polak
Zobacz: Flagowce z serii Mate 20 będą napędzane Kirinem 980 - mamy oficjalne potwierdzenie [wideo]
Zobacz: Huawei Mate 20 Pro na oficjalnych renderach. Zdjęcia ujawniają trzy wersje kolorystyczne

Źródło tekstu: Huawei

Komentarze
Zaloguj się