DAJ CYNK

Plus został Sponsorem Strategicznym i Sponsorem Technologicznym turnieju PreZero Grand Prix

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1318

Plus sponsor PreZero Grand Prix

Turniej PreZero Grand Prix to pierwsze w historii wydarzenie, w którym siatkarze PlusLigi i siatkarki Tauron Ligi sprawdzają swoje siły na piasku. To zupełnie nowe rozgrywki Polskiej Ligi siatkówki, których Sponsorem Strategicznym oraz Sponsorem Technologicznych został Plus.

Trwają zupełnie nowe rozgrywki, dzięki którym siatkarskie drużyny klubowe mogą przypomnieć o sobie kibicom i po okresie lockdownu dać im trochę emocji, a jednocześnie są doskonałą formą przygotowań do rozpoczynającego się we wrześniu nowego sezonu. Turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki odbywa się przez trzy weekendy w trzech miastach – Krakowie i Warszawie, w których rozgrywane są kwalifikacje, oraz w Gdańsku, gdzie 7-9 sierpnia na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk odbędzie się wielki finał.

PreZero Grand Prix baner

Szesnaście drużyn mężczyzn podzielono na cztery grupy, a osiem żeńskich zespołów na dwie. Każda z ekip występuje w jednym z dwóch turniejów kwalifikacyjnym i po dwie najlepsze z każdej z grup awansują do finału. Mecze rozgrywane na boisku o wymiarach halowych, ale na piasku. Zasady gry są identyczne jak w siatkówce halowej z tym, że drużyny liczą cztery osoby i każda z nich może atakować.

Zobacz: Plus: 1000 minut na połączenia na Ukrainę w nowej promocji
Zobacz: 5G Plusa zamiast światłowodu? Sprawdziliśmy to w praktyce

W rozegranym w miniony weekend krakowskim turnieju awans do sierpniowego finału wywalczyły żeńskie drużyny Grot Budowalni Łódź oraz #VolleyWrocław, a z męskich zespołów Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin.

W turnieju, który w dniach 31 lipca - 2 sierpnia, odbędzie się na obiekcie Monta Beach Volley Club w Warszawie, o awans do wielkiego finału będzie walczyło kolejnych dwanaście klubów. Przygotowane są specjalne strefy kibica i trybuny, a fani mogą oglądać mecze na żywo, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa i ograniczeń wynikających z przepisów związanych z ochroną przed pandemią koronawirusa. W rozgrywkach mężczyzn wystąpią między innymi VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i PGE Skra Bełchatów, a wśród drużyn kobiecych DPD Legionovia Legionowo.

Sponsorem Strategicznym i Sponsorem Technologicznym całego cyklu rozgrywek PreZero Grand Prix jest operator sieci Plus, który zapewnia Internet w Biurze Prasowym i Biurze Organizatora Turnieju. Plus wspiera polską siatkówkę już od 22 lat i jest to czas wielu sukcesów odnoszonych w tej dyscyplinie sportowej. W tym okresie wszystkie Reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet (seniorów, juniorów i kadetów) zdobyły na najróżniejszych turniejach łącznie 47 medali: 22 złote, 12 srebrnych i 13 brązowych. Z udziałem Plusa, jako sponsora, odbywały się też w Polsce największe siatkarskie turnieje: cztery Finały Ligii światowej, Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata mężczyzn.

Wszystkie mecze PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki transmituje na swoich sportowych antenach Telewizja Polsat, a więcej informacji o rozgrywkach jest na stronach PlusLigi oraz Tauron Ligi.

Zobacz: Huawei i Qualcomm dochodzą do porozumienia
Zobacz: UPC Polska startuje z 7. edycją programu Think Big dla przedsiębiorców

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu