DAJ CYNK

Orange - wysokie wyniki sprzedaży Internetu VDSL

24.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5319

Ważne 5

5

Z Internetu VDSL korzysta już 139,5 tys. klientów Orange.

Z Internetu VDSL korzysta już 139,5 tys. klientów Orange.

Jak informuje na swoim blogu rzecznik Orange Wojciech Jabczyński, 10,5 tys. klientów zakupiło w październiku Neostradę w technologii VDSL, z prędkością do 80 Mb/s. Dzięki temu październik okazał się być rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży Internetu szerokopasmowego.

Jako jedną z przyczyn poprawy wyników sprzedaży, rzecznik Orange wskazuje deregulację w 76 gminach, dzięki czemu Orange jest w stanie konkurować z lokalnymi operatorami sieci kablowych. Dodatkowo zapowiada większe inwestycje w sieci światłowodowe.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
23. jedrek
0

2014-11-26 12:13:28

Tak kończą firmy polskie zbudowane na pieniądzach podatnika oddane za przysłowiową złotówkę przez buzkopodobnych obcym. Staje się to dojną krową do wyprowadzania kapitału za granicę. Ale żeby coś zrobić (i jeszcze na nim zarobić w efekcie) dla polskiego abonenta to kogo to obchodzi. Żałosny obraz co zrobili z tym państwem. Nawet budki likwidują, bo zamiast na budki poszło na kolejne stanowiska dyrektorskie. A potem w sytuacjach podbramkowych padnięta komórka, jakiś wypadek nie ma budki by wezwać pomoc, bo jakiś dyrektor francuski kazał wyciąć w pień 70% budek, docelowa chcą ponoć ubić 100%. I po co w ogóle w mediach reklamować fikcyjną neozdradę, papierową usługę dostępną dla pracownika na centrali, a nie dla mieszkańca tego kraju. A potem jakieś durne opłaty za "utrzymanie" łącza, żeby było za co wypłacać pierdzistołkom kapustę. Kilka % w zasięgu tej usługi i wielkie halo o nic. Za pieniądze wywalone na te głupie reklamy podłączyliby w kraju parę tysięcy kolejnych VDSL. Jeden z sąsiadów na wsi też chciał sobie wziąć VDSL, też niewykonalne bo jemu też zabrakło kilkadziesiąt metrów miedzi, której dostawienie jest zadaniem kosmicznym dla orange. Karty VDSL są tylko nie ma jak do nich podłączyć. Na cholerę je więc montowali?Takie same dziady jak PKP, kupują za miliardy pociągi, którymi nie ma po czym jeździć. Orange z PKP może sobie podać ręce, taka sama zbieranina biurkowych błaznów. Żal człowieka ogarnia jak widzi to wszechobecne papierkowe, nic nie wnoszące do sprawy *** Tysiące niekompetentnych krawatów, działów marketingu, a od konkretów nie ma nikogo, jednego fizycznego od prowadzenia instalacji nadzoruje 20 dyrektorów i potem zdziwienie, że nic się nie da jak fizyczny musi potem być w 20 miejscach jednocześnie w tym samym czasie. A potem działanie jak polska służba zdrowia, dużo słów, konkretów zero i wk... człowieka. Wielki szum z nic

Odpowiedz

22. tiger93
0

2014-11-25 17:57:01

Dwa lata telefonów, zgłoszeń o demontaż PCM jak grochem o ścianę. Brak możliwości instalacji Neostrady, bywają dni że nawet nie można zadzwonić bo telefon działa tak > a maksymalna szybkość internetu na sieci stacjonarnej jest taka

Odpowiedz

21. jedrek
0

2014-11-25 12:43:52

@9 konkurencja to jest najczęściej tylko w dużych miastach i to nie ma jej na pęczki. Bo w takim Krakowie u mnie konkurencją do dziadów orange jest tylko UPC, gdyby nie UPC dalej bym wisiał na neo u dziadów i męczył się na tej głupiej infolinii gdzie z byle pierdołą dzwoniąc trzeba skomleć jak pies i całować po stopach żeby usterkę usunęli i w ogóle zrozumieli z czym do nich dzwonię. Jednak mieszkańcy wsi konkurencji nie mają żadnej dla orange, bo co to za konkurencja jakaś tępa radiówka z prędkością 2Mbps w porywach w cenie 80zł, przychodzi burza koniec wypasionego radiowego neta... Najgorsze w tym wszystkim, że nawet nie mając konkurencji nie chce im się podłączyć na wsi abonenta. Na wsi która jest cała okablowana i tylko wielkie halo, bo wybudowano nowe domy i orange ma to w d... bo kilkadziesiąt metrów brakującej linii jest dla nich inwestycją, która się im będzie 100 lat musiała zwracać. Dom stojący 150m (gdzie w odległości 20m wszystkie domy mają linię podłączoną) od DSLAM przez orange jest odbierany jak dom stojący w środku wielkiego buszu, odcięty od cywilizacji gdzie do najbliższego zakończenia infrastruktury jest 30km... Naprawdę sami sobie wizytówkę wystawiają, nic im się nie chce, nic nie mogą, nic im się nie opłaca. Z taką polityką jaką obecnie orange prowadzi proponuję wszystkie wsie w ogóle odłączyć, po cholerę orange się ma męczyć i wieśniakom net dostarczać...Widząc jak orange ma w d... klientów, życzę UPC jak największego rozwoju, żeby też na wieś zaczął kiedyś docierać i bez łaski podłączać.

Odpowiedz

20. ~
0

2014-11-25 10:08:45

@19: Nie znam dobrze Vectry, ale byłem abonentem UPC, znam parę osób, które wciąż korzystają z ich usług. I jakoś nie narzeka. Awarie rzadko się zdarzają, jak wywalczysz u nich dobry modem, a nie jakiegoś "Technizłoma" (Thomson/Technicolor), to nic się nie wiesza, nie "zamula". Jedyne, co mnie osobiście wkurzało, to co rok-dwa "akcja podwyżka" - UPC co jakiś czas wysyła do abonentów listy z informacją, że ich pakiet TV/Internetu będzie za 2 miesiące kosztował więcej o 2-5 złotych. Czasami wiąże się to z jakimś rozszerzeniem usługi (np. zwiększenie przepustowości łącza), a czasami nie...

Odpowiedz

19. wlo
0

2014-11-25 08:24:39

17 - mówisz? No u mnie Vectra rządzi... Są ludzie zadowoleni, są zniesmaczeni a nawet wkurzeni. Mój syn we Wrocławiu na stancji ma Vectrę - jakąś opcję na czas nieoznaczony 30 Mbps. Jak działa to działa dobrze, ale jak zacznie modem czy sieć wariować, to nic nie można zrobić w sieci ;-)Ja osobiście mam w domu Vectrę, ale nie skorzystałem z oferty internetowej uwzględniając narzekania sąsiadów. Nie wiem - może przesadzają, może się nie znają i nie jest to problem po stronie operatora... Ale ja z Neostradą tylu problemów przez prawie 10 lat nie miałem jak niektórzy z Vectrą przez rok ;-) Inna rzecz, ze na moje potrzeby stabilne 10 Mbps na modemie ADSL (nie 2 nie + - więc niecałe 10 Mbps w rzeczywistości ;-)) problemów nie mam, a pliki z polskich serwerów ftp idą z prędkością 920-980 kbps, a na modemie ADSL2 z nominalną ;-)

Odpowiedz

18. ~
0

2014-11-24 18:07:45

Kupiłbym, moich kilku sąsiadów także ale mamy zbyt dużą odległość ok. 500 metrów od centrali. :-((

Odpowiedz

17. ~
0

2014-11-24 16:31:33

@16: Kablówki (przynajmniej te największe) oferują znacznie wyższą jakość i niezawodność swoich usług niż Orange. I nie bawią się w DLM.

Odpowiedz

16. wlo
0

2014-11-24 15:40:11

15 - gdyby te 80 megabitów było dostępne, byliby konkurencyjni, nawet z ta opłatą dwadzieścia kilka złotych za utrzymanie linii. Naprawdę byliby. Ludzie - ci którzy potrzebują dostępu do Sieci nie dla przyjemności i zabawy wyłącznie, chociaż ten cel jest coraz bardziej wymagający, na szczęście ludzie tylko tego potrzebujący nie są zbyt wymagający - zapłacą. Mają dość wszelkiej maści internetu na linii tepsy. Kablówki mają poczciwe cny, ale niestety z jakością i niezawodnością różnie bywa. Przy dużej różnicy ceny rzeczywiście ludzie mniej uwagę na niedogodności zwracają - jest tanio i to wystarczy ;-)

Odpowiedz

15. ~mike
0

2014-11-24 15:34:10

Czemu sie dziwic? sa w zasadzie dwie opcje netu: do 10Mb i do 80Mb (lub tyle samo kosztujacy 20Mb ADSL) . Jak ktos chce miec szybszy net niz 10Mb to opcja 20mb sie oczywiscie nie oplaca, skoro mozna miec cos 4x szybszego w tej samej cenie.Wg mnie Orange powinien zamiast opcji /''do 10mb/'' oferowac w tej samej cenie opcje /''do 20mb/'', a ponadto o 10zl drozsza opcje VDSL 80mb.A przede wszystkim powinni zlikwidowac lub ograniczyc do 10zl /''/''oplate za utrzymanie lacza/''/'' bo sa po prostu niekonkurencyjni...

Odpowiedz

14. wlo
0

2014-11-24 15:24:00

Ja bym chętni dopłacił do Neostrady - ile tam więcej VDSL kosztuje? 10? 20 zl? - ale niestety nie mają możliwości technicznych... Wiec pozostaje mi całkiem poczciwa Neostrada 10 Mbps (specjalnie nie piszę do 10 Mbps, bo to jest, odkąd jest - 10 megabitów ;-))..

Odpowiedz

13. ~gosciu
0

2014-11-24 15:15:14

linia daje rade ale dslam nie ma kart vdsl i nikt nie wie czy będą a jeśli to kiedy. to jest walka o klienta - właśnie w mieście rozpoczęła się akcja pod tytułem upc jeśli tylko będzie możliwość i skończy mi się cyrograf żegnaj tp

Odpowiedz

12. ~robotron
0

2014-11-24 15:00:13

Mieszkam prawie w centrum Poznania a Orange oferuje neo do 10mb z czego w praktyce jest max 6. Z czym do ludzi. Inni operatorzy oferują do 100 bez opłat za utrzymanie łącza. Orange nie ma szans w dużych miastach póki nie zmieni polityki związanej w inwestycjami.

Odpowiedz

11. ~
0

2014-11-24 14:38:27

@8: Bo porządny klient, to taki, który nie ma wymagań, wiąże się długoterminowym cyrografem, nie składa reklamacji, tylko sumiennie płaci...

Odpowiedz

10. ~mago
0

2014-11-24 14:28:03

Nie wiem o czym oni tu piszą ja mieszkając 400 metrów od 120 tys miasta mam na neo max 5 mb :) Czasem jak dlm obetnie to i 3 mb jest .

Odpowiedz

9. ~kiedys
0

2014-11-24 14:16:25

Kiedyś bym się podniecal jak nastolatek jak nasza telekomuna się rozwija. Teraz pffff od 9 lat nie mam nic a nic wspólnego z "tepsa" i baaaardzo dobrze bo dzięki konkurencji wiem co to znaczy internet, stale łącze. A przede wszystkim szybki internet !! "tepsa" zawsze robiła tak aby kasa się zgadzają, szkoda, że czyimś kosztem.

Odpowiedz