DAJ CYNK

Zmiana w zarządzie Orange Polska: Jacek Kunicki będzie odpowiadał za finanse operatora

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3717

Orange Polska zarząd zmiana Jacek Kunicki finanse

Jacek Kunicki z końcem marca tego roku dołączy do zespołu zarządzającego Orange Polska jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za finanse. Nowy dyrektor zastąpi na tym stanowisku Macieja Nowohońskiego, który będzie w dalszym ciągu jako członek zarządu rozwijał działalność hurtową operatora i nowe możliwości biznesowe na tym rynku, na przykład projekt infrastrukturalny FibreCo., a także zarządzał sprzedażą nieruchomości firmy.

Jacek Kunicki jest związany z Orange Polska od 2003 roku. W tym czasie odpowiadał między innymi za relacje inwestorskie operatora. Od 2014 roku był szefem kontrolingu finansowego Orange w Polsce, raportując bezpośrednio do członka zarządu ds. finansów. Jacek Kunicki jest członkiem rady nadzorczej Networks! oraz Teltech (część Grupy Orange Polska). Przed dołączeniem do Orange, pracował w zespole finansowym telekomunikacyjnego Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, posiada także dyplom MBA z Oxford Brookes University.

Zobacz: Za mało Internetu? Włącz dodatkowe 5 GB w Orange na kartę
Zobacz: Prezent Orange dla biznesu: narzędzia do pracy zdalnej przez trzy miesiące za darmo

Maciej Nowohoński nadzorował finanse spółki jako członek zarządu od marca 2014 roku. Od 2017 roku zarządza też sprzedażą nieruchomości firmy, a od lutego 2020 roku – działaniami Orange na rynku hurtowym. Wcześniej pełnił różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w tym w latach 2006-2014 jako kontroler Grupy Orange Polska. W latach 2010-2011 był w zarządzie spółki Emitel, natomiast w latach 2011-2013 z ramienia zarządu kierował finansami w spółce PTK Centertel. Przed dołączeniem do zespołu Orange pracował między innymi w Arthur Andersen i Andersen Business Consulting. Jest absolwentem kierunku Handel Zagraniczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz szkoły biznesu Hogeschool van Arnhem en Nijmegen w Holandii.

Decyzje o zmianach w zarządzie są następstwem dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej firmy, które z powodu zagrożenia epidemią COVID-19 odbyło się całkowicie zdalnie. Porządek obrad obejmował głosowanie w sprawie powołania Jacka Kunickiego na członka zarządu, jednak ze względu na brak fizycznej obecności członków Rady, zgodnie z polskim prawem nie mogło się ono odbyć.

Zobacz: T-Mobile Polska ogłasza zmiany w zarządzie
Zobacz: Wyniki Orange Polska za 2019 rok: wzrost przychodów, EBITDAaL w górę, więcej klientów światłowodu i usług mobilnych

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu