DAJ CYNK

Orange Polska bada opcje związane z rozbudową sieci światłowodowej w partnerstwie z innymi

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 20075

Orange Polska FiberCo światłowody

Orange Polska opublikował dokument, w którym informuje o swoich planach dotyczących przyszłości pomarańczowej sieci światłowodowej. Miałaby się nią zajmować współkontrolowana spółka o roboczej nazwie FiberCo.

Podczas prezentacji wyników za pierwsze półrocze 2020 roku, Orange Polska zapowiedział, że będzie szukał partnera do dalszych inwestycji w światłowody. Wcześniej agencja Bloomberg podała, że Orange zamierza sprzedać część polskiej sieci światłowodowej. Teraz dowiadujemy się nieco więcej na ten temat.

Zobacz: Wyniki Orange po 2Q2020: większe przychody, mniejszy zysk
Zobacz: Bloomberg: Orange chce sprzedać część polskiej sieci światłowodowej za 1 mld euro

Orange Polska rozpoczął przegląd opcji w celu potencjalnego utworzenia partnerstwa przy dalszej budowie sieci światłowodowej przez współkontrolowany podmiot o nazwie FiberCo. Po uwzględnieniu dużego potencjału rynku, zainteresowania dalszą budową sieci światłowodowej w Polsce oraz potencjału do wygenerowania dużej wartości dla Orange, główne parametry tych opcji obejmują:

  1. Stworzenie wehikułu o roboczej nazwie FiberCo w celu budowy sieci dostępowej FTTH do około 1,7 miliona gospodarstw domowych w Polsce, skoncentrowanej głównie w obszarach bez istniejącej infrastruktury szybkiego Internetu.
  1. Wniesienie przez Orange Polska do FiberCo łączy obejmujących około 0,6 miliona gospodarstw domowych, będących obecnie w zasięgu sieci FTTH. Zakłada się, że obejmowałyby one dostępem hurtowym około 0,15 miliona klientów.
  1. FiberCo działałaby jako sieć otwarta dla Orange Polska oraz innych operatorów.
  1. Orange Polska operowałby jako główny partner dla FiberCo w zakresie budowy i utrzymania sieci oraz dostarczania usług.
  1. Sprzedaż inwestorowi przez Orange Polska współkontrolującego udziału w FiberCo.

Jak zaznacza pomarańczowy operator, powyższe parametry mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie w przyszłości.

Zobacz: Od dziś 5G dla użytkowników Orange Flex. Specjalna akcja na powitanie
Zobacz: Powiaty kołobrzeski i pucki - tam wyjechali na wakacje użytkownicy sieci Orange

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu