DAJ CYNK

Orange: kolejna umowa na dostęp do światłowodu Fiberhost. 550 tys. nowych gospodarstw w zasięgu

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Orange: kolejna umowa na dostęp do światłowodu Fiberhost. 550 tys. nowych gospodarstw w zasięgu

Operator Orange Polska poinformował o podpisaniu kolejnej umowy o dostępie do sieci Fiberhost. Dzięki temu światłowód w Orange obejmie dodatkowo 550 tys. gospodarstw domowych w całej Polsce. 

Nowe porozumienie oznacza, że dzięki wykorzystaniu otwartej sieci światłowodowej, udostępnianej przez INEA pod marką Fiberhost, usługi Orange Polska będą dostępne w sumie dla ponad miliona użytkowników.

Zobacz: #hello5G - Orange rusza z łącznością 5G

Współpraca INEA i Orange Polska dotycząca otwartych sieci światłowodowych rozpoczęła się w 2017 roku. Dwa lata później rozszerzono współpracę o infrastrukturę budowaną w ramach pierwszego i drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Teraz podpisana została kolejna umowa, na sieci powstające w ramach trzeciego konkursu POPC.

Zobacz: Czerwcowe wyniki speedtestu: Inea i T-Mobile wciąż nie dają się wyprzedzić

Orange Polska to pierwszy operator w kraju, z którym już ponad 3 lata temu rozpoczęliśmy współpracę w modelu open access. Dziś z naszych usług hurtowych na otwartej sieci Fiberhost korzystają zarówno ogólnopolscy, jak i lokalni dostawcy usług, oferując klientom usługi detaliczne na najwyższym poziomie. Cieszy nas duże zainteresowanie oferowaniem usług na sieciach powstających w ramach trzeciego konkursu POPC. Pierwsi klienci Orange Polska będą mogli skorzystać z usług operatora na nowych sieciach już w lipcu.

Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

Dzięki wszystkim podpisanym umowom Orange Polska uzyskał dostęp do niemal całej otwartej sieci światłowodowej pod marką Fiberhost, która zasięgiem obejmie docelowo ponad milion gospodarstw domowych w całej Polsce. Dzięki współpracy z beneficjentami POPC operator może udostępniać usługę Orange Światłowód w miejscach, gdzie nie realizuje inwestycji własnych. W sumie w zasięgu oferty światłowodowej Orange Polska jest już 4,6 mln gospodarstw domowych. 

Zobacz: Orange gotowy na wakacje. Wzmocniona sieć w miejscowościach turystycznych
Zobacz: Julien Ducarroz będzie nowym prezesem Orange Polska

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange