DAJ CYNK

ONZ docenia Ogólnopolską Sieć Edukacyjną

21.03.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2893

Ważne 2

2

Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zdobył w Genewie prestiżową nagrodę WSIS Prizes.Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zdobył w Genewie prestiżową nagrodę WSIS Prizes. Organizatorem konkursu jest agenda ONZ - Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Wyróżnienie zostało przyznane dzięki głosom Internautów z całego świata. OSE to największa tego typu inicjatywa w Europie, która ma wprowadzić edukację cyfrową do polskich szkół.

Nagrody WSIS Prizes są przyznawane przez agendę ONZ - Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Dzięki głosom internautów z całego świata Ogólnopolska Sieć Edukacyjna znalazła się w TOP 5 projektów w swojej kategorii - co oznacza, że była jednym z projektów, na które głosowano najczęściej.

Prestiżowa międzynarodowa nagroda WSIS trafiła do Polski po raz drugi - w 2012 roku zdobył ją projekt "Latarnicy Polski Cyfrowej", w ramach którego lokalni animatorzy z całej Polski zachęcają przedstawicieli pokolenia 50+ do stawiania pierwszych kroków w Internecie.

W ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej do końca 2020 roku ponad 30,5 tys. szkół w całej Polsce ma zostać podłączonych do szybkiego Internetu o przepustowości minimum 100 Mb/s. Dzięki temu lekcje we wszystkich polskich szkołach będą prowadzone przy wykorzystaniu nowych technologii i internetu, a uczniowie i nauczyciele rozwiną swoje cyfrowe kompetencje. Projekt ma też wyrównać różnice pomiędzy szkołami z obszarów wiejskich, a tymi w dużych miastach.

Źródło tekstu: newseria

Przewiń w dół do następnego wpisu