DAJ CYNK

Dopuszczenie chińskich firm do wdrażania 5G jest ryzykowne i nieodpowiedzialne - uważa szef MSWiA Mariusz Kamiński

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4581

MSWiA Mariusz Kamiński Wilson Center

Mariusz Kamiński podczas wizyty w USA brał udział w konferencji w Wilson Center. Minister spraw wewnętrznych i administracji oraz koordynator służb specjalnych był pytany między innymi o chińskie firmy w kontekście wdrażania sieci 5G.

W Wilson Center w USA odbyła się specjalna konferencja poświęcona upadkowi komunizmu na świecie. Wziął w niej udział Mariusz Kamiński, szef MSWiA oraz koordynator polskich służb specjalnych. Minister był pytany między innymi o chińskie firmy i ich ewentualny udział we wdrażaniu technologii 5G.

Zobacz: Wojna totalna - USA planują zabronić używania dolarów przez Huaweia
Zobacz: Huawei z bohatera stał się w Chinach wrogiem numer jeden.

Mariusz Kamiński niezbyt przychylnie wypowiedział się na temat chińskich firm. Ich dopuszczenie do prac nad uruchamianiem sieci 5G nazwał potwornym ryzykiem, potworną nieodpowiedzialnością. Koordynator służb specjalnych przypomniał też o incydencie z początku 2019 roku, który miał miejsce w Polsce. Chodzi o aresztowanie byłego dyrektora Huaweia na Polskę, Weijinga Stanisława Wanga, który został oskarżony o szpiegostwo i aresztowany.

Zobacz: [Aktualizacja III] Dyrektor Huawei Polska i były pracownik UKE zatrzymani przez ABW pod zarzutem współpracy z obcym wywiadem
Zobacz: Jestem niewinny - twierdzi były dyrektor sprzedaży Huaweia w Polsce. Weijing Stanisław Wang wydał oświadczenie w sprawie aresztowania go przez ABW

- Kiedy słyszę, że Chiny, technologie chińskie i firmy chińskie mają być atrakcyjnym partnerem dla rozwoju technologii 5G na świecie, to ogarnia mnie przerażenie, jak bezmyślni są ludzie, którzy godzą się na takie rzeczy. Jeśli technologia 5G ma być jakimś kolejnym skokiem cywilizacyjnym dla ludzkości, to wprowadzanie do tak subtelnych, tak wrażliwych technologii firm chińskich na zasadzie poważnego ich wejścia, jest potwornym ryzykiem, jest potworną nieodpowiedzialnością.

- powiedział Mariusz Kamiński

Całą wypowiedź Mariusza Kamińskiego można obejrzeć na dołączonym poniżej filmie. Odpowiedź dotycząca Chin zaczyna się mniej więcej od 01:00:00.

Zobacz: UKE ogłasza start konsultacji w sprawie aukcji częstotliwości dla 5G
Zobacz: Aukcja 5G - znamy nowe szczegóły i komentarze rynku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: video.ibm.com, Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu