DAJ CYNK

Mozilla krytykuje decyzję Microsoftu o przeglądarce na Chromium. Opera i Google chwalą...

07.12.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4228

Ważne 0

0

W branży nie milkną echa po ostatniej decyzji Microsoftu o pracach nad nową przeglądarką, która będzie oparta o silnik Chromium. Jak skomentowali to przedstawiciele Google'a, Mozilli i Opery?

Najbardziej zachwycony takim obrotem sytuacji jest oczywiście Google. Wyszukiwarkowy gigant przywitał Microsoft w gronie współtwórców Chromium. Firma zapewniła również, że najlepszym wyborem jest Chrome oraz, że to właśnie tej przeglądarce zawdzięczamy triumf otwartego Internetu. Zadowolona jest także Opera, która przyznała, że wybór silnika Chromium był strzałem w dziesiątkę. Twórcy czerwonej przeglądarki uważają również, że Microsoft podąża ich śladem.

Zupełnie inaczej widzi to Mozilla. Twórcy Firefoksa uważają, że to czyni ich przeglądarkę jedyną alternatywą  wobec wizji sieci prezentowanej przez Google. Wspominają oni również, że nigdy nie zgodzą się na dyktat Chrome'a i nie ustaną w walce o naprawdę wolny Internet. Mozilla widzi jednak inny minus decyzji Microsoftu - skoro prawie wszystkie liczące się przeglądarki będą pracowały na Chromium, to część twórców stron może się już nie przejmować wyświetlaniem ich na Firefoksie.

Źródło tekstu: venturebeat, wł

Komentarze
Zaloguj się