DAJ CYNK

Mike Pompeo w Polsce: chińskie technologie, albo amerykański sprzęt wojskowy

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7844

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo spotkał się z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. W rozmowie z dziennikarzami padł gorący w ostatnich tygodniach temat Huaweia.

Spotkanie obu panów zostało podsumowane dyplomatycznie do granic możliwości. Polska i Stany Zjednoczone to ważni sojusznicy, zadowoleni ze swojej współpracy i obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Kraje są zgodne w sprzeciwie budowy gazociągu Nord Stream 2 oraz padła deklaracja budowy w Polsce systemu tarczy antyrakietowej. Ale...

Zobacz: USA stawia Polsce ultimatum w sprawie Huaweia? Albo 5G, albo Fort Trump

Wszystko to może być tylko pustymi słowami w kontekście tego, jak Pompeo ocenił sprawę Huaweia w Polsce.

Jego zdaniem obecność chińskich technologii to ryzyko dla kraju i prywatnej przedsiębiorczości. Dodał do tego, że Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju zagrożonym hakowaniem informacji przez Chiny. Jednocześnie zaznaczył, że:

Każdy kraj, podobnie jak Polska - kraj suwerenny - podejmie własne decyzje i zdecyduje, czy będą chcieli korzystać z tych technologii, czy też nie.

W dużym skrócie możemy to odebrać jako - albo Huawei, alby my, przy czym jest to oczywiście tylko i wyłącznie Wasza decyzja, do której się nie mieszamy. 

Zobacz: Huawei inwestuje w cyberbezpieczeństwo i przestrzega przed skutkami potencjalnej blokady w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: RMF24

Przewiń w dół do następnego wpisu