DAJ CYNK

Mastercard po raz kolejny wesprze fundację WOŚP. Wolontariusze skorzystają z eSkarbonki, trwa też licytacja Rolls-Royce'a z 1975 roku

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3278

W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz drugi będą wyposażeni w oficjalne „wirtualne puszki”, czyli eSkarbonki. Mastercard wyposażył ich także w platformę iWolonatariusz, a także eSztab, czyli kreator witryn internetowych. Na darczyńców czeka licytacja w ramach aukcji Allegro dla WOŚP, w której można zawalczyć o Rolls-Royce’a, przygotowanego przez Mastercard z pomocą braci Collins. Nie zabraknie również akcji na Twitterze z hashtagiem #MastercardGraZWOŚP oraz Bezcennych Niespodzianek.

eSkarbonki – puszki na miarę czasów

Przy współpracy z Mastercardem powstały specjalne eSkarbonki, ułatwiające prowadzenie kwesty w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki nim wolontariusze WOŚP mogą zbierać datki na trzy sposoby: z tradycyjną, tekturową skarbonką, z terminalem płatniczym, a także za pomocą elektronicznej skarbonki, udostępniając wygenerowany przez siebie link, np. na swoich profilach w mediach społecznościowych. Pierwszy raz były one używane w w 2018 roku i cieszyły się sporą popularnością. Swoje „wirtualne puszki” założyło wtedy ponad 2 200 pełnoletnich wolontariuszy, a suma wszystkich wpłat za ich pomocą wyniosła blisko 170 tysięcy złotych. Zaletą elektronicznych skarbonek jest też fakt, że nie są one aktywne tylko w dniu Finału, ale można z nich skorzystać już teraz na stronie eskarbonka.wosp.org.pl.

- eSkarbonki wolontariuszy WOŚP to była już rok temu rewelacja! W tym roku idziemy z Mastercard krok dalej i oprócz eSkarbonek zapewniliśmy także każdemu sztabowi miejsce w internecie w postaci spersonalizowanej witryny internetowej. Wszystko to wraca do nas w postaci fantastycznej, pozytywnej energii zaangażowanych w organizację Finału ludzi, którzy zupełnie oddolnie, sami z siebie i bez jakichkolwiek nakazów budują swój lokalny Finał WOŚP. To jest właśnie fenomen społeczeństwa obywatelskiego, który daje siłę i moc Finałowi Orkiestry, z ogromnym wsparciem Mastercard - powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

- Co roku całym sercem wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pomagamy w tym, na czym się najlepiej znamy, czyli dostarczmy nowoczesne narzędzia, mające ułatwić pracę wolontariuszom, a darczyńcom przyłączenie się do zbiórki. Wierzymy, że w czasie najbliższego Finału uda się za ich pomocą uzbierać jeszcze więcej dla najmłodszych potrzebujących. W tym roku zaangażujemy się też personalnie i 13 stycznia sami zostaniemy wolontariuszami - wyjdziemy na ulice z terminalami, by pomóc w kwestowaniu - powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. 


Rolls-Royce od Mastercard i braci Collins

Finał WOŚP to także aukcje w serwisie Allegro.pl. Jedną z licytacji przygotował Mastercard wraz z braćmi Collins. Czeka tam legendarny Rolls-Royce, model Silver Shadow z 1975 roku, wyremontowany i stuningowany w studio sławnych przedsiębiorców. Zwycięzca licytacji otrzyma także Bezcenną Niespodziankę od Mastercarda. Całkowity dochód ze sprzedaży auta zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Specjalne narzędzia dla wolontariuszy i sztabów 

Mastercard dostarczył wolontariuszom przydatne im rozwiązania cyfrowe. Jednym z nich jest specjalna strona internetowa iWolontariusz. Uruchomiona po raz drugi platforma jako ułatwienie rekrutacji i rejestracji wolontariuszy, a także jako centrum informacji dla nich. Jest to też znaczne usprawnienie komunikacji, a także możliwość zacieśniania relacji oraz wsparcie kwestowania, ponieważ eSkarbonki generuje się właśnie poprzez iWolontariusza. 

Każdy wolontariusz, który taką elektroniczną skarbonkę zarejestruje, ma szansę zgłosić swój sztab do Bezcennej Niespodzianki, wypełniając krótki formularz. W dniu Finału ogłoszony zostanie zwycięzca, a Mastercard zrealizuje jego pomysł na sprawienie przyjemności jego Orkiestrowym przyjaciołom. W ten sposób Fundacja WOŚP i Mastercard chcą podziękować wszystkim sztabom, które wykonują bardzo ważne zadania i bez których nie byłoby Orkiestry. W poprzednim roku zwyciężyła propozycja wolontariuszki Kamili, która marzyła o tym, aby zespół Enej zagrał dla wszystkich wolontariuszy ze sztabu WOŚP w Warce.

Dodatkowym ułatwieniem od Mastercard dla sztabów jest w tym roku specjalny kreator witryn internetowych, czyli eSztab - nowe rozwiązanie zacieśniające współpracę z Fundacją WOŚP. Dzięki niemu każdy z 1700 lokalnych sztabów może w prosty i szybki sposób stworzyć lokalną wersję przygotowanej przez WOŚP sztabowej strony internetowej, na której darczyńcy mogą śledzić informacje o wydarzeniach związanych z WOŚP w ich sąsiedztwie, ale też mieć dostęp do ogólnopolskich komunikatów, podsumowań zbiorek, aukcji, wywiadów czy materiałów wideo. Listę wszystkich witryn można znaleźć na stronie www.wosp.org.pl/final/sztaby

Kolejny raz odbędzie się także akcja na Twitterze z hashtagiem #MastercardGraZWOŚP. Za wpis każdego, unikalnego użytkownika opublikowany w dniu Finału na Twitterze, Mastercard przekaże 5 złotych na konto Orkiestry. Jak co roku Mastercard jest też mecenasem Światełka do Nieba, które w tym roku będzie miało nową odsłonę. 

Nowością 27. Finału jest sztab Mastercard. Pracownicy z warszawskiego biura, wyposażeni w terminale płatnicze, przyłączą się 13 stycznia do kwestowania na ulicach stolicy, umożliwiając darczyńcom bezgotówkowe darowizny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mastercard

Źródło tekstu: Mastercard

Przewiń w dół do następnego wpisu