DAJ CYNK

Łódź idealnym miastem do wdrożenia sieci 5G

22.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4424

Ważne 5

5

Łódź ma wszelkie predyspozycje ku temu, by testować nową sieć 5G - tak przynajmniej twierdzi minister cyfryzacji Anna Streżyńska.



Łódź ma wszelkie predyspozycje ku temu, by testować nową sieć 5G - tak przynajmniej twierdzi minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Prace nad wdrożeniem sieci 5G trwają w różnych miejscach na całym świecie, także w Polsce. Już w przyszłym miesiącu ma zostać opublikowana ostateczna wersja standardu 5G, a następnie powinny ruszyć na szeroką skalę testy połączeń. Minister cyfryzacji Anna Streżyńska powiedziała, że w naszym kraju idealnym miejscem do wdrożenia nowej technologii jest Łódź. Miasto to ma bardzo dobrą sieć telekomunikacyjną, dzięki której można uruchamiać innowacyjne rozwiązania i testować ich działanie.

Wdrożenie sieci 5G stanowi ogromne wyzwanie zarówno przed Polską, jak i innymi krajami. Najwięcej wiemy od strony technicznej, natomiast biznesowo i logistycznie problemy są jeszcze przed nami - powiedziała Anna Streżyńska.

Jak podało Radio Łódź, współpracę w zakresie wdrażania technologii 5G zadeklarowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie na rzecz strategii 5G w Polsce
Zobacz: Anna Streżyńska o problemach polskiego rynku technologii mobilnych

Źródło tekstu: Radio Łódź

Komentarze
Zaloguj się
15. ~Gosciu
0

2017-11-24 05:40:03

Liczenie generacji sieci komórkowych zakończyło się na 3G która oferuje równocześnie voice i data. Czym różni się 3G od 4G i 5G - szybkością. Wiec po co to nazywać tak.

Odpowiedz

14. ~...
0

2017-11-23 14:44:31

Dobra sieć telekomunikacyjna nie oznacza zawsze połączenia do Klientów indywidualnych. To tak jakby był artykuł, że Mercedes testuje nowy silnik do F1 na torze w Barcelonie , a ktoś mówił, że mieszka obok tego toru i jego 190D na drodze dojazdowej do tegoż toru nie pojedzie szybciej niż 120km/h. I dlatego nie ma sensu testować i wdrażać tego nowego silnika w Barcelonie....

Odpowiedz

13. ~Poker
-1

2017-11-22 22:50:48

Bzdura Orenge na zalotnie osiedle Jasieniec max internet 13 Mb/s dno Pani Minister niech Pani nie żartuje

Odpowiedz

12. ~mirekb
0

2017-11-22 21:23:38

milo wspominam 2 lata w Łodzi,siec dobra.centrum pl.do5g ma to sens

Odpowiedz

11. ~
8

2017-11-22 18:01:23

@6 - jest również psychiatryczny. Zapraszają cię Spacedust.

Odpowiedz

10. ~
-2

2017-11-22 17:12:17

Tam robią herbatę z wody po pierogach, więc jest idealnie na 5g.

Odpowiedz

9. wlo
0

2017-11-22 16:58:15

Spacedust - w "Koperniku" jest od lat ;-)

Odpowiedz

8. wlo
1

2017-11-22 16:57:24

Hmmm... Prezydent Łodzi to zdaje się nie opcja dobrej zmiany? Tak samo marszałek - z dobrą zmianą raczej mu nie po drodze? O co chodzi? Pani minister kolejny raz ryzykuje? Czy może coś innego na rzeczy jest? Tylko, że w sejmie debatują jak by tu zmienić ordynację, żeby samorządy też ścieżką wyznaczoną przez komitet polityczny partii i jej I Sekretarza dążyły... ;-)

Odpowiedz

7. ~Hotelarz
-4

2017-11-22 16:17:41

To już tylko patrzeć doleci na wieś 5G na radioliniach.

Odpowiedz

-5

2017-11-22 16:15:35

Brawo Łódź ;) Czy macie już przygotowany oddział onkologiczny?

Odpowiedz

5. ~piterek1
0

2017-11-22 16:15:22

"Miasto to ma bardzo dobrą sieć telekomunikacyjną" - ścisłe centrum, dsl orange max 8 mega...

Odpowiedz

4. ~
0

2017-11-22 16:14:33

a niby dlaczego dobra sieć telekomunikacyjna to dobre miejsce do testowania 5G?

Odpowiedz

2. ~~
-5

2017-11-22 16:07:10

Ale będzie GHz niszczyć nam mózgi.

Odpowiedz

1. ~Realista
0

2017-11-22 16:02:04

Brawo Lodz. Pierwsze miasto ktore wdroży 5G !

Odpowiedz