DAJ CYNK

Huawei otworzył sklep obsługiwany wyłącznie przez roboty

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9195

Jest otwarty 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, obsługują go trzy białe roboty. Oto nowy salon Huawei, otwarty dziś w Chinach. Z jednej strony to po prostu nowa, wygodna dla klientów i producenta forma sprzedaży, z drugiej też – swoista wizytówka firmy.

Nowy sklep Huaweia powstał w jednym z centrów handlowych w mieście Wuhan w Chinach.  Łączy zalety sklepu internetowego i tradycyjnego salonu sprzedaży. Klienci mogą z niego korzystać każdego dnia tygodnia przez całą dobę, dzięki temu, że został umieszczony w ogólnodostępnym patio, a nie wewnątrz zamkniętego pomieszczenia. Zamiast sprzedawców obsługę zapewniają trzy białe roboty, a właściwie – dwa małe i jedno duże, ruchome ramiona, które moją przenosić towary z półek i przekazywać je nabywcy. 

Zobacz: HiSilicon będzie dostarczał procesory nie tylko na potrzeby firmy Huawei
Zobacz: Przetrwanie będzie priorytetem dla Huaweia w 2020 roku - napisał prezes firmy Eric Xu

Sklep nie jest duży – to cylindryczne, przeszklone stoisko - ale większa powierzchnia byłaby tu zbędna, bo produkty nie są eksponowane na półkach. Klienci wybierają towary za pomocą umieszczonego na zewnątrz terminalu z ekranem dotykowym. Pomieszczenie chronione jest solidnym szkłem kuloodpornym, które utrudni próby zdobycia sprzętu bez płacenia. Całość jest sterowana przez zaawansowany system komputerowy, by zakupy odbywały się całkowicie automatycznie, bez żadnej pomocy człowieka.

W zrobotyzowanym sklepie Huawei dostępne są smartfony i przeznaczone dla nich akcesoria. Klienci mogą zamawiać towary nie tylko na miejscu, ale wcześniej dokonać zakupu na stronie internetowej, a w automatycznym cylindrze tylko odebrać opłacony sprzęt. 

Zobacz: Pajacyki, czyli ten moment, gdy robot włamuje ci się do łazienki
Zobacz: YouTube blokuje filmy z walkami robotów, bo bierze je za zwierzęta

Obsługiwany przez roboty sklep w Wuhan to program pilotażowy. Jeżeli okaże się, że klientom taka forma sprzedaży przypadła do gustu, Huawei zamierza otworzyć kolejne takie punkty w innych miastach Chin.

Źródło tekstu: GizmoChina

Przewiń w dół do następnego wpisu