DAJ CYNK

Huawei otwiera Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Brukseli

orson_dzi

Wydarzenia

Huawei stawia na transparentność i otwiera Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego. Będzie można w nim zapoznać się z rozwiązaniami firmy w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego oraz wykorzystać dostępne środowiska testowe.

Zadaniem projektu Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego jest oferowanie współpracy agencjom rządowym, ekspertom technicznym, stowarzyszeniom branżowym i organizacjom. W centrum Huaweia będą one mogły zapoznać się z praktykami firmy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony prywatności. Odwiedzający będą mogli zobaczyć jak działają zabezpieczenia produktów i rozwiązań Hauweia w zakresie sieci 5G, urządzeń Internetu Rzeczy i usług w chmurze.

Zaufanie do bezpieczeństwa cybernetycznego jest głównym wyzwaniem, przed którym stoi świat w erze cyfrowej. Zaufanie musi opierać się na faktach, fakty muszą być weryfikowalne, a weryfikacja musi opierać się na wspólnych standardach. Uważamy, że jest to skuteczny model budowania zaufania w erze cyfrowej

- powiedział Ken Hu, Deputy Chairman Huawei

Centrum zapewni też platformę do testowania i weryfikacji bezpieczeństwa produktów i usług Huaweia. Firma przekonuje, że ich Centra są otwarte dla klientów i niezależnych organizacji, które mogą w nich przeprowadzić uczciwe i obiektywne testy i weryfikacje zgodnie z przyjętymi w branży standardami. Huawei oferuje dostęp do swoich produktów, oprogramowania, dokumentacji technicznej, narzędzi testowych i wsparcie techniczne.

W pełni rozumiemy obawy dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego, które ludzie odczuwają w obecnym cyfrowym świecie. Wierzę, że rozwiązywanie tego problemu należy rozpocząć się od wzajemnego zrozumienia i właśnie w tym celu stworzyliśmy centrum przejrzystości. Z radością zapraszamy przedstawicieli organów regulacyjnych, organizacje standaryzacyjne i klientów do pełnego wykorzystywania tej platformy do jeszcze ściślejszej współpracy w obszarze norm bezpieczeństwa, mechanizmów weryfikacji i innowacyjnych technologii bezpieczeństwa. Razem możemy poprawić bezpieczeństwo w całym łańcuchu wartości i pomóc w budowaniu zaufania poprzez weryfikacj

- powiedział Ken Hu.

Na otwarciu Centrum obecnych było ponad 200 przedstawicieli urzędów regulacyjnych, operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz mediów. Podczas ceremonii otwarcia głos zabrali przedstawiciele Unii Europejskiej, GSMA i Światowego Forum Ekonomicznego.

Więcej na temat samego Centrum przeczytacie już niedługo w naszej relacji z dzisiejszego wydarzenia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu