DAJ CYNK

Google'owi grozi grzywna - ponad 1,06 miliarda euro

Isand

Wydarzenia

Google przyzwyczaił się do swojej pozycji monopolisty. Tak twierdzi Komisja Europejska, która dopatrzyła się praktyk monopolistycznych w wielu aspektach działalności firmy.Google przyzwyczaił się do swojej pozycji monopolisty. Tak twierdzi Komisja Europejska, która dopatrzyła się praktyk monopolistycznych w wielu aspektach działalności firmy.

Komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager jest na końcowym etapie postępowania dotyczącego porównywarki cenowej. Komisja Europejska zarzuciła Google'owi, że wykorzystuje swoją pozycję, by nieuczciwie promować swoje rozwiązania na tym polu. Jak podaje New York Times, grzywna dla amerykańskiej firmy prawdopodobnie przekroczy 1,06 mld euro. Tyle wyniosła kara dla Intela.

Komisja może nakazać także zmianę zachowania na rynku w regionie. Celem tego ma być ułatwienie konkurencji innym podmiotom. To tylko jeden z trzech dużych procesów KE przeciwko Google'owi. Dwa pozostałe dotyczą Androida (i podejrzenia, że Google narzuca producentom telefonów swoje warunki) oraz części jego produktów reklamowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: marketwatch.com, wł