DAJ CYNK

Google musi zapłacić nawet 200 milionów dolarów grzywny przez YouTube'a

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6582

Federalna Komisja Handlu orzekła, ze YouTube złamał prawo dokonując profilowania dzieci, by móc pokazać im spersonalizowane reklamy. Google będzie musiał zapłacić nawet 200 milionów dolarów kary.

Federalna Komisja Handlu stosunkiem głosów 3-2 orzekła, że Google jest winny niedostatecznej ochrony danych dzieci (definiowanych jako młodszych niż 13 lat) w Internecie. Za ukaraniem Google'a głosowało trzech delegatów nominowanych przez Partię Republikańską prezydenta Trumpa, dwóch członków Partii Demokratycznej było natomiast przeciwnych. Google może jednak pocieszyć się myślą, że zawsze mogło być gorzej, w końcu będzie musiał zapłacić od 150 do 200 milionów dolarów grzywny. Dla porównania Facebook został obłożony karą 5 miliardów dolarów.

Zobacz: Znamy datę premiery Mate'a 30 Pro. Czy Huawei zdąży go przygotować?

Google już ogłosił, że zgadza się na taki wymiar kary i nie będzie się apelować. Grzywna jest jednak uznawana za skandalicznie niską przez amerykańskie Center for Digital Democracy. Jej przedstawiciele zwrócili uwagę, ze taka kwota to drobnostka dla giganta jakim jest Google. Rzecznik prasowy wyszukiwarkowego giganta odmówił komentarza  w tej sprawie.

Zobacz: To oficjalne: nowe produkty Apple zadebiutują 10 września
Zobacz: Motorola One Zoom bez tajemnic. Znamy cenę i pełną specyfikację

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Politico, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu