DAJ CYNK

Google inwestuje 22 miliony dolarów w KaiOS - system na proste telefony

Isand

Wydarzenia

Google postanowił zainwestować 22 miliony USD w KaiOS. To system przeznaczony prostym telefonom, który powstał na bazie dawnego Firefox OS.Google postanowił zainwestować 22 miliony USD w KaiOS. To system przeznaczony prostym telefonom, który powstał na bazie dawnego Firefox OS.

Po ogłoszeniu końca projektu Firefox OS kod systemu pozostał wolnoźródłowy. Dzięki temu rozwijać zaczęła go grupa KaiOS Technologies. Jej dyrektor generalny Sebastien Codeville wyjaśnia, że obecny KaiOS jest przeznaczony przede wszystkim na rynki rozwijające się. Przedsiębiorstwo może mówić o sukcesie - udało się już sprzedać 40 milionów telefonów pracujących pod kontrolą KaiOS.

Nie dziwi zatem fakt, że grupa ta zwróciła na siebie uwagę Google'a. Amerykański gigant obiecał stworzyć na KaiOS wersje takich usług jak Google Assistant, wyszukiwarka, Mapy Google oraz YouTube. System ma już działające wersje Facebooka, Twittera a do tego grona niedługo dołączy WhatsApp.

KaiOS Technologies udało się również zawiązać porozumienia o partnerstwie z HMD Global (na telefony Nokii), TCL (Alcatel) oraz Micromaxem.

Zobacz: Mapy Google dostały dużą aktualizację

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: pressecitron, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu