DAJ CYNK

Francja i Niemcy: Facebook zwinie się z Europy? To wspaniale

Michał Świech

Wydarzenia

Koniec facebooka Francja i Niemcy komentują

Francja i Niemcy wypowiedziały się na temat potencjalnego opuszczenia przez Facebooka rynku Unii Europejskiej. Tamtejsi ministrowie wprost powiedzieli, że życie bez Facebooka jest bardzo fajne.

Ostatnio Facebook ma wyłącznie kłopoty. Najpierw doszło do historycznego momentu, w którym portal społecznościowy po raz pierwszy zaczął tracić użytkowników. Mark Zuckerberg w odpowiedzi zaczął pomstować na TikToka, którego uznał za głównego winowajcę. 

Potem przyszła kolej na wysiłki Unii Europejskiej zmierzające do poprawy ochrony prywatności użytkowników. Teraz Facebook (jak i np. Instagram również należący do firmy Meta) przesyła dane Europejczyków na serwery w USA. Nie będzie już mógł tego robić i będzie musiał trzymać wszystko na europejskich serwerach. Meta nie jest tym ani trochę zachwycona. W Unii Europejskiej obowiązuje o wiele ostrzejsze prawo w tych kwestiach niż w USA.

Brak Facebooka? Przeżyjemy

Przedstawiciele Mety zaczęli sugerować możliwe opuszczenie Unii Europejskiej. Teraz na ten temat wypowiedzieli się ministrowie z Francji i Niemiec. Bruno Le Maire (minister finansów Francji) i Robert Habeck (minister gospodarki Niemiec) odpowiedzieli, że... to świetnie. Obaj zachwalali życie bez Facebooka.

Ministrowie zapewniali, że życie bez Facebooka jest świetne. Szczególnie polecał taki styl życia Niemiec. Jednocześnie wspomnieli, że Unia Europejska to na tyle duży i bogaty rynek, że Facebook nie może go sobie zignorować. A jeśli spróbuje? Cóż, Unia nie zamierza dać się zastraszyć.

Zobacz: Facebook może zostać wyłączony. Jest oficjalny komentarz
Zobacz: Mark Zuckerberg żali się, że TikTok zjada Facebooka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: pexels

Źródło tekstu: bloomberg, wł