DAJ CYNK

[Aktualizacja] Czarny Piątek w Media Expert: jedni klienci widzieli dane innych klientów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5650

Dzisiaj mamy Black Friday, który dla sklepu internetowego MediaExpert.pl stał się rzeczywiście czarny. Niektórzy klienci sklepu, odwiedzając tę stronę dzisiaj rano, zobaczyli dane innych klientów - tak jakby zalogowali się na ich konta.

O całej sprawie poinformował serwis Niebezpiecznik.pl, który informacje uzyskał od jednego ze swoich czytelników o imieniu Adrian. Jak się okazało, dane tego klienta sklepu internetowego MediaExpert.pl widziała większość innych klientów dotkniętych problemem, którzy odwiedzali zakładkę "Moje Konto" na stronie sklepu. Co ciekawe, z relacji wynika, że wcale nie musieli się logować. A obejrzeć można było historię zamówień Adriana oraz jego dane osobowe. "Bohater" całego zamieszania odebrał co najmniej kilka telefonów od osób, które widziały jego dane, choć nie powinny.

Jak uzupełnia Niebezpiecznik, niektórzy widzieli dane Marka S. i Tomasza D. Oczywiście nie można wykluczyć, że wyciekły także dane innych klientów.

Co na to Media Expert? Sklep póki co milczy. Nie wiemy więc, co było bezpośrednią przyczyną problemu. Nie wiadomo także, czy wyciekiem danych zainteresuje się Urząd Ochrony Danych Osobowych. Jeśli tak się stanie, może to oznaczać dla sklepu nałożenie dotkliwej kary finansowej, która zniweluje lub nawet przewyższy zyski osiągnięte w czasie Czarnego Piątku.

Zobacz: Czarny Piątek 2018 - zbiór najciekawszych promocji

Aktualizacja:

Do naszej redakcji trafiło oświadczenie Michała Mystkowskiego, rzecznika prasowego Media Expert:

W nawiązaniu do opublikowanego przez Państwa materiału, chciałbym poinformować, że chwilowa awaria naszego systemu informatycznego, stwierdzona przez nas w godzinach porannych, została błyskawicznie naprawiona, a dane naszych klientów są bezpieczne. Problem był związany z serwerem cache. Jesteśmy w kontakcie z klientami, których zdarzenie to dotyczy.

Zważywszy na specyfikę dzisiejszego dnia, jeszcze raz podkreślam, że dane naszych klientów są bezpieczne. Pozwolę sobie również poinformować, że wszystkie zamówienia złożone w ramach promocji Black Friday są i będą realizowane bez żadnych problemów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Niebiezpiecznik

Przewiń w dół do następnego wpisu