DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat myśli o sprzedaży wież przekaźnikowych Plusa

Marian Szutiak

Wydarzenia

Cyfrowy Polsat Plus wieże BTS sprzedaż

Cyfrowy Polsat poinformował o rozpoczęciu przeglądu różnych opcji strategicznych, związanych z potencjalnym zbyciem części infrastruktury telekomunikacyjnej Grupy Polsat. Infrastruktura ta jest własnością spółki Polkomtel Infrastruktura i korzystają z niej między innymi klienci sieci Plus.

Cyfrowy Polsat to kolejny duży podmiot z polskiego rynku telekomunikacyjnego, który rozważa możliwość sprzedaży infrastruktury telekomunikacyjnej, należącej do Polkomtel Infrastruktura. Spółka ta, będąca częścią Grupy Polsat, jest właścicielem pasywnej (maszty i wieże telekomunikacyjne) oraz aktywnej warstwy dostępowej mobilnej sieci telekomunikacyjnej, wykorzystywanej między innymi przez klientów Plusa oraz niektórych operatorów wirtualnych.

Zobacz: Bloomberg: Play myśli o sprzedaży swoich wież BTS

W trakcie planowanego przeglądu rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym w szczególności zbycie udziałów reprezentujących do 100% kapitału zakładowego Polkomtel Infrastruktura, zbycie całości lub wybranych elementów infrastruktury telekomunikacyjnej będącej własnością Polkomtel Infrastruktura, zawarcie partnerstwa strategicznego lub utworzenie joint-venture z inwestorem strategicznym. Przegląd ten ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu wsparcia realizacji strategii długoterminowego rozwoju Grupy Polsat.

- czytamy w raporcie bieżącym Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat poinformował, że planuje zaangażować się w rozmowy z różnymi podmiotami potencjalnie zainteresowanymi nabyciem spółki Polkomtel Infrastruktura i/lub infrastruktury telekomunikacyjnej będącej jej własnością, jak również zezwolić wybranym oferentom na przeprowadzenie badania due diligence (szczegółowego) spółki Polkomtel Infrastruktura i/lub infrastruktury telekomunikacyjnej będącej jej własnością. Doradcą finansowym Cyfrowego Polsatu w ramach przeglądu opcji strategicznych będzie Trigon Investment Banking Sp. z o.o. & Wspólnicy Sp.k., a doradcą prawnym kancelaria Greenberg Traurig Grzesiak sp.k.

Spółka poinformowała również o podjęciu w dniu 23 września 2020 roku przez Radę Nadzorczą Cyfrowego Polsatu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na rozpoczęcie przeglądu opcji strategicznych związanych z potencjalnym zbyciem infrastruktury telekomunikacyjnej, której właścicielem jest Polkomtel Infrastruktura. Jednocześnie Cyfrowy Polsat zaznaczył, że dotychczas nie zostały podjęte żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości. Spółka ma przekazywać do publicznej wiadomości informacje o przebiegu procesu przeglądu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Zobacz: Kup Motorolę Edge lub 55-calowy telewizor Samsung w Plusie i odzyskaj 200 zł w gotówce
Zobacz: Plus: niższe ceny rozmów z Polski na Białoruś zostaną trochę dłużej

Jak podaje serwis Telko.in, powołując się na analityków Haitong Banku, na sprzedaży części pasywnej infrastruktury telekomunikacyjnej Grupa Polsat mogłaby zarobić od 4,7 do 7 mld zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat, telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu