DAJ CYNK

Nowość na Netfliksie. TOP 10 najpopularniejszych filmów i seriali. Na początek testy w Wielkiej Brytanii

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 5020

Netflix ciągle coś testuje. Tym razem gigant rynku VoD sprawdza w Wielkiej Brytanii publikowanie zestawień TOP 10 najpopularniejszych filmów i seriali, które będą aktualizowane co tydzień dla każdej kategorii.

W liście skierowanym do inwestorów obecny szef Netfliksa, Reed Hastings tłumaczy, że nowa funkcja skierowana jest do zainteresowanych tym, co oglądają inni użytkownicy. Testy rozwiązania potrwają kilka miesięcy i na tej podstawie zostaną podjęte dalsze decyzje (rozszerzenie dostępności lub zakończenie). Gigant rynku VoD zamierza przeprowadzić testy w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym kwartale.

Zobacz: Netflix na tydzień za 7 zł - czy tyle wystarczy by nadrobić seriale? 

Do tej pory Netflix nie był skory do dzielenia się statystykami oglądalności, zatem decyzja o zestawieniach TOP 10 (i to dla każdej kategorii oraz gatunku) stanowi ważny sygnał zmian. Oczywiście nadal nie dostaniemy dokładnych statystyk do wglądu, ale to i tak krok w dobrą stronę. Będziemy mieli okazję sprawdzić jak licencjonowane treści wypadają w starciu z autorskimi produkcjami Netfliksa.

Zobacz: Vortex - polski gamingowy Netflix. Platforma ma już miliony użytkowników i zwiększa globalny zasięg przez chmurę IBM

Przy okazji warto przypomnieć testy abonamentu tygodniowego prowadzone w Indiach. Obok standardowych abonamentów miesięcznych można tam teraz wykupić abonament na tydzień. Koszt takiego rozwiązania waha się od 125 do 200 rupii, czyli od 7 do 11 zł. Ceny są niskie jak na polskie realia, ale trzeba pamiętać, że to wynika ze specyfiki rynku. Indie mają też tanie abonamenty miesięcznie, które kosztują 500 rupii, czyli 27 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Netflix

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu