DAJ CYNK

Disney+ rośnie jak na drożdżach - w trzy miesiące zdobył 29 milionów płatnych subskrybentów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 3628

Disney+ 29 milionów subskrybentów

Firma The Walt Disney Company poinformowała podczas ogłaszania swoich wyników finansowych za ostatni kwartał, że usługa Disney+ zgromadziła w niecałe trzy miesiące od uruchomienia 28,6 mln płatnych subskrybentów. Dla porównania Netflix osiągnął taki sam wynik po dwóch latach - tak przynajmniej podaje The Wall Street Journal.

- Uważamy, że dotychczasowy wzrost liczby subskrybentów i ogólna reakcja na Disney+ odzwierciedlają różnorodne czynniki, w tym wyjątkowość usługi, doskonały interfejs użytkownika oraz wysoką jakość naszych marek i treści. Chociaż nasz wolumen rośnie, nadal koncentrujemy się na dostarczaniu wysokiej jakości treści z naszych głównych franczyz i marek, a nie tylko na ilości. Wciąż budujemy nasze portfolio.

- powiedział Bob Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company

Zobacz: Disney+ oficjalnie wystartował i zaliczył gigantyczną wpadkę
Zobacz: Dlaczego Disney+ padł tuż po starcie? To efekt niespodziewanego sukcesu platformy

Disney+ wystartował 12 listopada 2019 roku, na początek w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii, a tydzień później (19 listopada) jego zasięg rozszerzył się na Australię, Nową Zelandię i Portoryko. W przyszłym miesiącu, 24 marca, usługa zostanie uruchomiona na rynkach Europy Zachodniej, takich jak Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Austria i Szwajcaria. Dodatkowe państwa Europy Zachodniej - Belgia, kraje nordyckie i Portugalia - otrzymają dostęp do Disney+ latem 2020 roku. 29 marca tego roku usługa dotrze do Indii za pośrednictwem Hotstar.

Disnay+ to platforma VoD prezentująca przede wszystkim dorobek niemal 100 lat istnienia amerykańskiej firmy. W bibliotece usługi znajdziemy klasyczne oraz krótkometrażowe filmy Disneya, popularne seriale, najnowsze produkcje z kin, a także rosnący zbiór oryginalnych treści takich wytwórców, jak Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm i National Geographic. Na Disney+ swoją premierę będą miały nowe seriale Marvel Studios: "The Falcon and The Winter Soldier" oraz "WandaVision" (sierpień i grudzień 2020).

Zobacz: Disney+ coraz bliżej Polski. W Europie Zachodniej od marca
Zobacz: Tyle ma kosztować Disney+ w Polsce. Będzie drożej niż w Apple TV+ czy HBO GO

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Walt Disney Company, The Wall Street Journal

Przewiń w dół do następnego wpisu