DAJ CYNK

Disney+ oficjalnie wystartował i zaliczył gigantyczną wpadkę

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 5269

Disney+ oficjalnie wystartował i zaliczył gigantyczną wpadkę

Dziś oficjalnie ruszył serwis Disney+, czyli nowy konkurent Netfliksa i HBO GO. Nie obeszło się jednak bez problemów - filmowy gigant nie poradził sobie z obsługą streamingu, a widzów witał komunikat o błędzie.

Disney+ oficjalnie wystartował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Holandii. Nad swoją ofertą wytwórnia pracowała już od ponad roku, a plany ekspansji obejmują też kolejne rynki na całym świecie.    

Pod parasolem Disney+ zebrane zostały produkcje samego Disneya z całej jego 90-letniej historii, a także ze studia Pixar, Marvela, filmy osadzone w uniwersum Star Wars oraz oferta National Geographic. W serwisie zobaczyć będzie można także filmy z wytwórni 20th Century Fox. Na początek oferta serwisu zapewni dostęp do 800 tytułów, w tym 688 filmów i 174 seriali. 

Zobacz: Disney+ pozwoli na pobieranie filmów, ale... nie do końca na wieczność
Zobacz: To się nazywa zwiastun! Disney+ promuje swoją ofertę 3-godzinnym filmem

W Stanach Zjednoczonych miesięczny abonament za dostęp do Disney+ oznacza wydatek 6,99 USD na miesiąc lub 69,99 USD w przypadku wykupienia usługi na cały rok. Dostępny jest też darmowy okres próbny - 7 dni. W Holandii serwis oferowany jest na takich samych warunkach, ale z cenami w euro (6,99/69,99 EUR). 19 listopada Disney+ ma też ruszyć w Australii i Nowej Zelandii. W dalszej perspektywie (marzec 2020 r.) zapowiedziany jest start usługi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Hiszpanii. Kiedy serwis Disneya pojawi się w Polsce? Tego nie wiadomo, a data premiery w kolejnych krajach ma być ogłoszona w późniejszym czasie.

Disney+ dostępny jest na telewizorach smart TV Samsunga i LG, na Android TV i Apple TV, a także Google Chromecast. Będzie można także korzystać z serwisu na konsolach Xbox One i PS4. Do tego oczywiście - na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS. Wśród opcji nie zabraknie jednoczesnego streamingu na 4 urządzeniach, możliwości pobierania filmów i wideo w jakości 4K. 

Zobacz: Disney+ z biblioteką 688 filmów i 174 seriali. To brzmi przekonująco
Zobacz: Disney+: Cena i szczegóły oferty VoD

Aspiracje Disneya są wielkie, ale początek niezbyt udany. Wielu użytkownikom serwisu nie udało się rozpocząć okresu próbnego, bo zamiast filmów i seriali widzieli tylko komunikat o błędzie połączenia, jak poniżej. Twittera i Reddita zalały setki komentarzy rozżalonych widzów. Disney tłumaczył się, że to efekt niespodziewanie dużego zainteresowania serwisem...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Tagi: disney+
Przewiń w dół do następnego wpisu