DAJ CYNK

Disney+ pozwoli na pobieranie filmów, ale... nie do końca na wieczność

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4518

Disney+ pozwoli na pobieranie filmów z serwisu. Niestety jeśli film zostanie wycofany z platformy, to stracimy możliwość obejrzenia go nawet po pobraniu.

Stojący na czele Disneya Bob Iger ogłosił wcześniej, że pobieranie filmów z Disney+ pozwoli na obejrzenie ich gdziekolwiek jesteśmy tak długo jak opłacały abonament serwisu. Wiele portali zinterpretowało to jako obietnicę tego, że widz nie będzie musiał przejmować się zawiłościami dotyczącymi umów pomiędzy producentami i dystrybutorami - film będzie dostępny do obejrzenia offline zawsze. Niestety, nie będzie tak.

Przedstawiciele Disneya wyjaśnili na łamach The Verge, że jeśli film zostanie wycofany z ich platformy to pobrane za jej pośrednictwem produkcje nie będą dłużej dostępne. Dodali oni również, że wypowiedź Igera była źle skonstruowana.

Abonenci Disney+ nie mają jednak się czym martwić przynajmniej do 2026 roku, bo wtedy część filmów przejdzie z Disney+ na Netfliksa. Oczywiście zawsze pozostaje możliwość, ze obie strony zmienią obecną umowę.

To się nazywa zwiastun! Disney+ promuje swoją ofertę 3-godzinnym filmem
Disney+ z biblioteką 688 filmów i 174 seriali. To brzmi przekonująco

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Verge, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu