DAJ CYNK

Canal+ może przejąć pakiet kontrolny w Kino Świat - UOKiK dał zielone światło

Dodane przez: msnet

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 4362

ITI Neovision, operator platformy Canal+, otrzyma zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie pakietu kontrolnego w Kino Świat - informuje portal press.pl.

Kino Świat to spółka zajmująca się produkcją i dystrybucją filmów. W sierpniu tego roku ITI Neovision zawarł umowę przedwstępną nabycie pakietu 70% akcji w Kino Świat, dzięki czemu platforma Canal+ mogłaby się wzbogacić o katalog zawierający ponad 2000 godzin filmów kinowych i telewizyjnych to ponad 1200 produkcji, w tym "Kler" (5,2 mln widzów), "Listy do M. 3" (3 mln) i "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" (2,9 mln). Mniejszościowy pakiet akcji pozostanie w rękach dotychczasowych właściciel, Tomasza Karczewskiego (teraz ma 66% udziałów w Kino Świat) i Marcina Piaseckiego (22%). Trzecim udziałowcem jest teraz spółka Alabany Support (12%).

Zobacz: nc+ zamierza kupić 70 proc. udziałów w Kino Świat
Zobacz: Platforma CANAL+ to nowa nazwa nc+

Finalizacja transakcji zakupu akcji Kino Świat przez ITI Neovision była uzależniona od decyzji UOKiK w tej sprawie. Urząd uznał, że operator platformy Canal+ może przejąć pakiet kontrolny w Kino Świat.

Jak podaje press.pl, Kino Świat w ubiegłym roku osiągnęło przychód w wysokości 212,5 mln, z czego 160,7 mln zł pochodziło z dystrybucji kinowej nośników cyfrowych, a 40,8 mln zł ze sprzedaży licencji. Zysk netto spółki wyniósł 19,9 mln zł.

Zobacz: UOKiK: Prezentowanie cen z rabatem tak jak cen standardowych to wprowadzanie konsumentów w błąd
Zobacz: CANAL+ namawia na telewizję 4K i kusi telewizorami SONY

Źródło tekstu: press.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu