DAJ CYNK

Raty Od.nowa to nowy sposób finansowania zakupów na Allegro. Właśnie ruszają testy usługi

08.10.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3031

Ważne 0

0

Ruszają testy nowego rozwiązania do finansowania zakupów przygotowanego przez Allegro wraz z Bankiem BGŻ BNP Paribas. Dzięki Ratom Od.nowa klienci serwisu mogą wielokrotnie korzystać z przyznanego im limitu kredytowego, wypełniając wniosek wyłącznie za pierwszym razem. Oferta dostępna będzie dla zakupów w kategorii Sport i Turystyka, a docelowo dla wszystkich klientów Allegro. 

Raty Od.nowa to nowy produkt finansowy, który w łatwy sposób zapewnia dostęp do dodatkowych środków na zakupy. Żeby skorzystać z produktu wystarczy wypełnić prosty wniosek na Allegro, a bank na tej podstawie przydzieli limit kredytowy. Kiedy klient zdecyduje się skorzystać ze środków, każda kolejna spłata będzie ten limit automatycznie odnawiać. 8 października 2018 roku usługa będzie testowo udostępniona dla zakupów w ramach kategorii Sport i Turystyka. Po zakończeniu testów Raty Od.nowa udostępnione zostaną we wszystkich kategoriach, dla wszystkich klientów indywidualnych, z wyłączeniem przeznaczenia produktów na cel działalności gospodarczej oraz kont Junior.

- Raty Od.nowa to wygodny, a co najważniejsze bezpłatny dostęp do dodatkowych środków. Dzięki nim nasi klienci nie muszą rezygnować z zakupów, ani przechodzić skomplikowanych procedur związanych z uzyskaniem tradycyjnych pożyczek - powiedział Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro. - Nikt z nas nie lubi wypełniać długich formularzy, a potem martwić o to, żeby sprawnie zarządzać zobowiązaniami w różnych instytucjach. Sukces Rat zero zainspirował nas do wypracowania rozwiązania, w którym formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Dzięki temu, że całość procesu odbywa się bezpośrednio na naszej platformie, klienci będą mogli bez problemu zarządzać swoimi finansami. Podobnie jak niedawno ogłoszona usługa Allegro Smart!, nasz produkt jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które regularnie kupują na Allegro. To pewność, że na koncie zawsze mamy środki, które pomogą np. sfinansować nieprzewidziane wydatki. 

Dane Allegro pokazują, że ponad połowa klientów korzystających z dotychczas dostępnych produktów ratalnych w tym serwisie to osoby, które skorzystały z usługi więcej niż raz. Średnia kwota kredytowania to obecnie 1500 zł.

Sprawny i szybki proces przyznania kredytu 

Klienci zainteresowani skorzystaniem z Rat Od.nowa mogą przejść skrócony proces weryfikacji, z wykorzystaniem danych, które wcześniej wprowadzili przy zakładaniu konta. Także formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum.

- Wspólnie z Allegro, wprowadzamy na rynek zupełnie nową usługę i proponujemy unikatowy na polskim rynku sposób zawarcia umowy kredytowej. Zależy nam na tym, by jak najbardziej uprościć proces przyznania limitu kredytowego. Chcemy, by był on przejrzysty i przyjazny dla użytkowników Allegro. Prostota to jeden z pięciu głównych filarów naszej strategii Fast Forward, którą przedstawiliśmy w maju b.r. Dzięki sprawnemu procesowi decyzji kredytowej opartemu o niezbędne, wymagane informacje a z drugiej strony unikalnym cechom Rat Od. nowa zakupy na Allegro stają się dla klientów dogodniejsze niż kiedykolwiek. Coraz więcej codziennych spraw załatwiamy za pośrednictwem smartfonów  – nie może być inaczej w przypadku finansowania internetowych zakupów. Właśnie dlatego nasz proces został zaprojektowany z myślą o mobilnych użytkownikach - powiedział Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Klient Allegro, który zdecyduje się na skorzystanie z nowej metody płatności po raz pierwszy, wybierze taką możliwość już w trakcie samego zakupu. Cały proces można ukończyć bez potrzeby wychodzenia z Allegro. Po wybraniu płatności z wykorzystaniem Rat Od.nowa należy wypełnić krótki wniosek dostępny bezpośrednio na platformie. Zostanie on rozpatrzony przez Bank BGŻ BNP Paribas, który zapewnia finansowanie. Po kilku minutach klient dostanie informację o przyznanym limicie i musi potwierdzić, z jakiej jego wysokości chce skorzystać oraz podpisać umowę online. Proces wydania decyzji kredytowej przebiega w oparciu o podstawowe informacje zgromadzone na platformie Allegro i nie wymaga powtarzania przy kolejnych zakupach. Spłacone raty odnawiają dostępny dla klienta limit. Każdy kolejny zakup z wykorzystaniem Rat Od.nowa potwierdzany jest tylko przez kod SMS, bez potrzeby ponownego wypełniania wniosku.

Zobacz: [Aktualizacja] Allegro Smart: za przesyłkę płacisz raz w roku
Zobacz: Allegro Smart - sto tysięcy klientów w tydzień
Zobacz: Allegro chce walczyć z AliExpress... podatkami

Źródło tekstu: BGŻ BNP Paribas

Komentarze
Zaloguj się
4. ~gość
0

2018-10-09 09:56:07 host: 1091970(...)anet.pl

BRXzRRX do czego potrzebna komukolwiek zdolność kredytowa? Normalny człowiek kupuje wszystko za gotówkę. Wciskali mi kiedyś kredyt na samochód w salonie ale tylko jakaś gimbaza by się chyba dała wkręcić w samochód na raty. Jak ktoś umie liczyć to nie kupuje nic na raty. Jak Cię nie stać kupić coś za gotówkę i liczysz tylko na kredyt to tylko żal mi Ciebie, że nie potrafisz gospodarować kasą. Muszisz sobie zdawać sprawę, że jest jednak wiele osób w Polsce, którzy nawet duże mieszkania kupują za gotówkę i nie potrzebują karmić żyda. Są majętni również dlatego, że nie używają kredytu bo im szkoda kasy wywalać w błoto. A ty się martwisz jakąś zdolnością aby coś na Allegro kupić :) To jakieś drobiazgi są i nkt normalny nawet nie będzie sobie zawracał głowy kredytem. Oczywiście są pewnie tacy , że ich nie stać ale muszą czymś zaszpanować i kupują na kredyt. Mamy wolną Polskę i każdy robi jak chce.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-09 10:24:22 host: 165.225(...)6

Są też tacy co ich stać, ale jak można w tej samej cenie kupić coś na raty 0% i mieć środki na coś innego to korzystają. Nie mówię o samochodzie bo odsetek dużo, ale o takim allegro czy innym mediamarkt, euro itp. Jak ktoś szuka 0% i dobrej ceny to dlaczego ma nie skorzystać? Auto i mieszkanie to coś innego, bo kwoty inne.

0

2018-10-08 20:36:17

Allegro znów zaczęło prężnie działać w strefie marketingu. Może wróca do swojego starego, dobrego wizerunku, który dawał im dużo korzyści.

Odpowiedz

2. ~gość
1

2018-10-08 16:33:26 host: 1091970(...)anet.pl

Kupowanie na raty jest lekko chore. Albo mam kasę i coś kupuje albo nie i już. Po co karmić żyda? W dodatku wszystko co na raty jest droższe właśnie o koszt raty. Nic nie ma za darmo.

Odpowiedz

1. ~gość
1

2018-10-08 18:59:29 host: 185-240(...).com.pl

to ty sobie odkładaj na to co chcesz kupić, a ja kupię sobie na raty 0%

2. ~gość
0

2018-10-08 20:00:41 host: 89-66-1(...)ello.pl

To mi wytlumacz gdzie przed klientem jest ukryty koszt rat 0% w zakupie na allegro. Wskazówka: czy kupię na raty czy za gotówkę prowizja sprzedajacego jest taka sama.

3. BRXzRRX
0

2018-10-09 08:09:09

Oho chyba ktoś tu nie ma jakiejkolwiek zdolności kredytowej :D

1. jarekt
0

2018-10-08 15:34:06

Uwaga! Wniosek kredytowy nie przejdzie, jeśli numer telefonu podpięty do Allegro i do BGŻ BNP nie będzie w taryfie odNowa sieci Play ;)

Odpowiedz