DAJ CYNK

Raty Od.nowa to nowy sposób finansowania zakupów na Allegro. Właśnie ruszają testy usługi

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5982

Ruszają testy nowego rozwiązania do finansowania zakupów przygotowanego przez Allegro wraz z Bankiem BGŻ BNP Paribas. Dzięki Ratom Od.nowa klienci serwisu mogą wielokrotnie korzystać z przyznanego im limitu kredytowego, wypełniając wniosek wyłącznie za pierwszym razem. Oferta dostępna będzie dla zakupów w kategorii Sport i Turystyka, a docelowo dla wszystkich klientów Allegro. 

Raty Od.nowa to nowy produkt finansowy, który w łatwy sposób zapewnia dostęp do dodatkowych środków na zakupy. Żeby skorzystać z produktu wystarczy wypełnić prosty wniosek na Allegro, a bank na tej podstawie przydzieli limit kredytowy. Kiedy klient zdecyduje się skorzystać ze środków, każda kolejna spłata będzie ten limit automatycznie odnawiać. 8 października 2018 roku usługa będzie testowo udostępniona dla zakupów w ramach kategorii Sport i Turystyka. Po zakończeniu testów Raty Od.nowa udostępnione zostaną we wszystkich kategoriach, dla wszystkich klientów indywidualnych, z wyłączeniem przeznaczenia produktów na cel działalności gospodarczej oraz kont Junior.

- Raty Od.nowa to wygodny, a co najważniejsze bezpłatny dostęp do dodatkowych środków. Dzięki nim nasi klienci nie muszą rezygnować z zakupów, ani przechodzić skomplikowanych procedur związanych z uzyskaniem tradycyjnych pożyczek - powiedział Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro. - Nikt z nas nie lubi wypełniać długich formularzy, a potem martwić o to, żeby sprawnie zarządzać zobowiązaniami w różnych instytucjach. Sukces Rat zero zainspirował nas do wypracowania rozwiązania, w którym formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Dzięki temu, że całość procesu odbywa się bezpośrednio na naszej platformie, klienci będą mogli bez problemu zarządzać swoimi finansami. Podobnie jak niedawno ogłoszona usługa Allegro Smart!, nasz produkt jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które regularnie kupują na Allegro. To pewność, że na koncie zawsze mamy środki, które pomogą np. sfinansować nieprzewidziane wydatki. 

Dane Allegro pokazują, że ponad połowa klientów korzystających z dotychczas dostępnych produktów ratalnych w tym serwisie to osoby, które skorzystały z usługi więcej niż raz. Średnia kwota kredytowania to obecnie 1500 zł.

Sprawny i szybki proces przyznania kredytu 

Klienci zainteresowani skorzystaniem z Rat Od.nowa mogą przejść skrócony proces weryfikacji, z wykorzystaniem danych, które wcześniej wprowadzili przy zakładaniu konta. Także formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum.

- Wspólnie z Allegro, wprowadzamy na rynek zupełnie nową usługę i proponujemy unikatowy na polskim rynku sposób zawarcia umowy kredytowej. Zależy nam na tym, by jak najbardziej uprościć proces przyznania limitu kredytowego. Chcemy, by był on przejrzysty i przyjazny dla użytkowników Allegro. Prostota to jeden z pięciu głównych filarów naszej strategii Fast Forward, którą przedstawiliśmy w maju b.r. Dzięki sprawnemu procesowi decyzji kredytowej opartemu o niezbędne, wymagane informacje a z drugiej strony unikalnym cechom Rat Od. nowa zakupy na Allegro stają się dla klientów dogodniejsze niż kiedykolwiek. Coraz więcej codziennych spraw załatwiamy za pośrednictwem smartfonów  – nie może być inaczej w przypadku finansowania internetowych zakupów. Właśnie dlatego nasz proces został zaprojektowany z myślą o mobilnych użytkownikach - powiedział Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Klient Allegro, który zdecyduje się na skorzystanie z nowej metody płatności po raz pierwszy, wybierze taką możliwość już w trakcie samego zakupu. Cały proces można ukończyć bez potrzeby wychodzenia z Allegro. Po wybraniu płatności z wykorzystaniem Rat Od.nowa należy wypełnić krótki wniosek dostępny bezpośrednio na platformie. Zostanie on rozpatrzony przez Bank BGŻ BNP Paribas, który zapewnia finansowanie. Po kilku minutach klient dostanie informację o przyznanym limicie i musi potwierdzić, z jakiej jego wysokości chce skorzystać oraz podpisać umowę online. Proces wydania decyzji kredytowej przebiega w oparciu o podstawowe informacje zgromadzone na platformie Allegro i nie wymaga powtarzania przy kolejnych zakupach. Spłacone raty odnawiają dostępny dla klienta limit. Każdy kolejny zakup z wykorzystaniem Rat Od.nowa potwierdzany jest tylko przez kod SMS, bez potrzeby ponownego wypełniania wniosku.

Zobacz: [Aktualizacja] Allegro Smart: za przesyłkę płacisz raz w roku
Zobacz: Allegro Smart - sto tysięcy klientów w tydzień
Zobacz: Allegro chce walczyć z AliExpress... podatkami

Źródło tekstu: BGŻ BNP Paribas

Przewiń w dół do następnego wpisu