DAJ CYNK

Poczta Polska na skraju upadku. Zamraża działalność

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Taryfy, promocje, usługi

Poczta Polska na skraju upadku. Zamraża działalność

Poczta Polska jest niemal na skraju upadku. Wstrzymano wszystkie inwestycje, podwyżki oraz rekrutacje. Straty finansowe są ogromne.

Poczta Polska wisi na krawędzi i na ten moment trudno ocenić, czy będzie w stanie z niej wrócić. Strata za ubiegły rok wynosi aż 787 mln zł i w tym momencie wstrzymano wszystkie inwestycje, podwyżki oraz rekrutacje — donosi Rzeczpospolita.

Poczta Polska na krawędzi

Zarząd Poczty Polskie wprowadził uchwałę, w której wstrzymane są wszelkie wydatki, rekrutacje oraz podwyżki. Każdy wydatek, który nie jest związany z ciągłością operacyjną, wymaga specjalnej zgody. Wniosek musi trafić do dyrektora biura kontrolingu poczty lub bezpośrednio na biurko prezesa. Wcześniej musi go jeszcze zatwierdzić członek zarządu.

W tym momencie Poczta Polska jest na krawędzi upadku. Rząd Prawa i Sprawiedliwości miał pomysł, według którego komercyjna część działalności poczty miała być wydzielona w ramach osobnej spółki, utworzonej razem z Orlen Paczka. Jednak przez zmianę obozu rządzącego nie udało się tego zrealizować. Teraz za ratowanie Poczty Polskiej ma odpowiadać Jacek Bartmiński, czyli wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Zobacz: Unia przytnie zakupy za gotówkę. Będą limity
Zobacz: Rząd porządkuje smartfony Polaków. Nowy obowiązek od 25 marca

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Manuel Esteban / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Rzeczpospolita