DAJ CYNK

Plus wprowadza niższe stawki dodatkowych opłat za usługi roamingowe w UE

10.10.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5299

Ważne 0

0

Plus obniża dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz wykonywanych i odbieranych połączeń głosowych realizowanych w roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Tak jak to miało miejsce do tej pory, nie będą one dotyczyły klientów, którzy korzystają z roamingu w UE przy okazji wyjazdów okazjonalnych i krótkotrwałych, ale tylko tych, którzy w przeważającym stopniu przebywają w UE lub więcej korzystają z usług w UE niż w Polsce lub poza UE.

Od 10 października 2018 roku Plus obniża dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz usług wykonywania i odbierania połączeń głosowych w Roamingu Regulowanym, stosowanych na podstawie decyzji administracyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Nowe stawki wynoszą:

  • 0,03 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego (wcześniej 0,07 zł),
  • 0,03 zł za minutę odebranego połączenia głosowego (wcześniej 0,05 zł),
  • 3,73 zł za każdy GB transmisji danych (wcześniej 4,66 zł).

Za wiadomości SMS i MMS dalej nie są przewidziane dodatkowe opłaty wynikające z decyzji UKE.

Zmiany dotyczą:

  • klientów abonamentowych - którzy zawarli umowę po 25 maja 2018 roku w ofercie Plus Abonament, Plus Mix, Plush ABO lub Plus dla firm. Obowiązuje tutaj 30-dniowy okres obserwacji. Jeśli w jego trakcie karta SIM częściej będzie zalogowana do nadajnika zagranicznego niż polskiego, Plus zacznie naliczać opłaty.
  • klientów na kartę - bez wyjątku zmiany dotyczą wszystkich użytkowników ofert na kartę. W dalszym ciągu klienci usług na kartę korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE, a osoby, które mają w Polsce pakiety internetowe z tzw. lejkiem otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w UE. Dopłaty będą obowiązywały dopiero po wykorzystaniu wymienionych pakietów.

Dodatkowe opłaty za usługi świadczone w roamingu na terenie Unii Europejskiej Polkomtel wprowadził w czerwcu bieżącego roku, a 7 września otrzymał kolejną decyzję Prezesa UKE w tej sprawie zgodnie ze złożonym wnioskiem. Możliwość stosowania dodatkowych opłat do usług świadczonych w roamingu została przewidziana w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie roamingu wewnątrz Unii.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się