DAJ CYNK

Play bez zasięgu Orange w Trójmieście. Rozpoczął się kolejny etap przejścia na zasięg sieci własnej

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 16890

Wystartował kolejny etap usamodzielniania się sieci Play. Po wyłączeniu roamingu krajowego w Poznaniu przyszedł czas na Trójmiasto. Na początek padło na Orange.

Już za niecałe dwa lata, od roku 2021 Play chce oferować swoim klientom wyłącznie zasięg własnej sieci. Operator powoli chce wyłączać roaming krajowy w kolejnych dużych miastach w Polsce. Taki proces został już przeprowadzony w Poznaniu i wygląda na to, że nie tylko operacja się udała, ale dodatkowo pacjentowi udało się przeżyć.

Zobacz: Play - od 27 lutego centrum Poznania bez roamingu krajowego. Proces uniezależniania się od innych operatorów dobiegł końca

Podczas dzisiejszego spotkania dotyczącego wyników finansowych P4 za I kwartał 2019 roku pojawiła się informacja o planowanym wyłączeniu roamingu krajowego na terenie Trójmiasta. Okazuje się jednak, że ten proces ruszył już dzisiaj. O godzinie 10 został wyłączony dostęp do sieci Orange.

Zobacz: [Aktualizacja] Bardzo mocny kwartał Play. Baza klientów i finanse idą w górę

Mieszkańcy Trójmiasta, obok zasięgu własnego Play, mogą obecnie korzystać już tylko z zasięgu T-Mobile. Przypomnijmy, że od 2020 roku Play przestanie korzystać z roamingu krajowego Plusa.

Zobacz: Play wypowiedział umowę z Plusem. Zasięg czterech sieci przestanie być aktualny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu