DAJ CYNK

Play wyłącza roaming krajowy w T-Mobile

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Play roaming krajowy T-Mobile koniec

Play nie będzie przedłużać umowy roamingowej z T-Mobile, więc klienci Fioletowych stracą dostęp do zasięgu magentowej sieci na swoich telefonach i innych urządzeniach korzystających z łączności komórkowej.

Osoby, które w Play24 chciały ostatnio włączyć sobie roaming krajowy w sieci T-Mobile, mogły zobaczyć komunikat z informacją o stopniowym wygaszaniu tej usługi. Ma to związek z kończącą się umową pomiędzy fioletowym i magentowym operatorem. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, ze Play nie będzie tej umowy przedłużać, a jego klientom pozostanie korzystanie z własnej sieci lub z roamingu krajowego w Orange.

Play wyłączy roaming krajowy w T-Mobile w nocy z 28 na 29 grudnia 2021 roku

W Play intensywnie inwestujemy i rozbudowujemy naszą sieć, która jest obecnie najnowocześniejszą siecią komórkową w Polsce. Swoim zasięgiem obejmujemy już ponad 99,39% populacji Polski (w przypadku technologii 4G LTE). Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom jak najwyższego komfortu korzystania z naszych usług. W związku z tym odpowiednio dostosowujemy nasze podejście do roamingu krajowego. Z końcem bieżącego roku wygasa nasza umowa z firmą T-Mobile Polska, dlatego w nocy z 28 na 29 grudnia wyłączymy roaming krajowy w tej sieci. Jednocześnie wciąż jako jedyni na rynku udostępniamy naszym klientom zasięg sieci Orange. Dla najlepszego doświadczenia z korzystania z naszych usług zalecamy włączenie automatycznego wyboru sieci w ustawieniach telefonu.

– napisał Krzysztof Sylwerski z Play w odpowiedzi na nasze pytanie

Zobacz: Nie, Play nie korzysta z roamingu w Plusie
Zobacz: Play NEXT się zwija. Co z użytkownikami?

Ankieta
41%
16%
12%
13%
7%
10%

Wszystkich głosujących: 3091

Źródło ankiety: Play wyłącza roaming krajowy w T-Mobile

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Play, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu