DAJ CYNK

Nie, Play nie korzysta z roamingu w Plusie (Aktualizacja)

msnet

Taryfy, promocje, usługi

Play roaming krajowy Plus

Play wciąż rozbudowuje swoją sieć komórkową, ale klienci Fioletowych wciąż mogą korzystać z roamingu krajowego. Dzięki niemu mogą oni mieć dostęp do zasięgu sieci Orange i T-Mobile, ale nie sieci Plus.

Od 29 grudnia 2019 przestajemy świadczyć usługi w roamingu krajowym w sieci Plus. Nadal możesz korzystać z zasięgu Orange i T-Mobile. Lista partnerów roamingu krajowego nie jest elementem umowy i może się zmieniać.

Powyższa informacja widnieje na stronie internetowej sieci Play. Czytelnicy TELEPOLIS.PL korzystający z usług sieci Play zgłaszali nam jednak, że mogą korzystać z zasięgu sieci Plus, a przynajmniej tak im podpowiadały informacje wyświetlane na ekranach posiadanych telefonów. Mogli oni również ręcznie wybrać sieć Play (Plus). Więcej o tym przeczytacie na naszym Forum, w tym temacie.

Play (Plus) screen

Postanowiliśmy wyjaśnić tę kwestię i wysłaliśmy pytanie do biura prasowego Play. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Wynika z niej, że Play nie korzysta już z roamingu krajowego w Plusie, a pod nazwą Play (Plus) kryje się tak naprawdę Orange.

Nie mamy roamingu w Plusie. Niektórym naszym użytkownikom niepoprawnie wyświetla się nazwa sieci Orange jako Play (Plus). 
Pracujemy nad tym i powinno to zostać szybko poprawione.

Czytelnicy Telepolis jak zawsze wykazali się niezawodną czujnością😊

– napisała Ewa Sankowska-Sieniek z Play

Aktualizacja:

Skoro już o roamingu krajowym mowa, zapytaliśmy operatora sieci Play o dostępność usługi VoLTE w roamingu w Orange i T-Mobile, ponieważ ten temat również wielu z Was interesuje.

W roamingu Orange, w ramach obowiązującej umowy dostępne jest VoLTE, z którego już wielu klientów może korzystać. Będziemy też systematycznie rozwijać tę funkcjonalność po to aby nasi klienci mogli korzystać z lepszej jakości dźwięku podczas rozmów, a także szybszego połączenia z wybranym numerem.

Jeśli chodzi o T-Mobile, połączenia realizowane są w sieci 3G, a więc VoLTE w roamingu T-Mobile nie będzie działało.

– napisała Katarzyna Tajak-Pietrowska z Play

Zobacz: Play wprowadza światłowód do 1 Gb/s
Zobacz: Nawigacja Plus oceni Twój styl jazdy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Play, Forum Telepolis

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu